Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Valastele endiselt treppis teed mööda
Majandus Ida-Virumaa üheks vaatamisväärsemaks vaatamisväärsuseks nimetatud Valaste joa juurde jõudmiseks tuleb ka sel suvel taluda treppi sõidetud tolmavat kruusateed.

"Tee on tõesti väga halb, treppi sõidetud ja tolmab," kinnitas Kohtla vallavanem Arno Rossman.

Astmelist teed peab ta süüdlaseks ka viimastel päevadel seal toimunud väiksemates liiklusõnnetustes, kus algajad uljad autojuhid on kurvides teelt välja sõitnud.

Nende jaoks, kes auto või bussiga Valastele sõidavad, pole asi kõige hullem: aknad kinni ja tolm jääb vähemalt väljaspoole. Kes aga jalgsi või jalgrattal pärale üritab jõuda, saab kogu autorataste alt õhku paiskuva tolmu endale kaela.

"Kaebusi selle tee kohta tuleb meile kogu aeg," rääkis Rossman. "Teedeehituse spetsialistid väidavad, et kuivaga teed greiderdada ei saa, see tegevat asja veel hullemaks."

Sel aastal tee remondini veel ei jõuta. Toila-Ontika looduspargi projekt küll käivitub, ent selle raames on kavas ehitada kaldapiire, teenindushoone (selles hakkab paiknema ka infopunkt), rajada haljastus ja teerajad ning ehitada valmis parkla. Kui need tööd tehtud, hakkab vallavalitsus valmistama ette konkurssi vaateplatvormile haldaja leidmiseks.

"Tee remondiks pole veel riigihanget korraldatud, enne sügist asi ei selgu ja sügisel muidugi enam remonti ei tee," selgitas Rossman asja venimise tagamaid.

Sel suvel loodab vallavalitsus teedevalitsuse abile. Kuna keskkonnakaitsjad enam teed õliga immutada ei luba, on ainus lootus tee kastmisel. Kas üldse, millistel tingimustel ja kui sageli teedevalitsus seda teha kavatseb, ei õnnestunud asjaomastelt ametnikelt eile teada saada.

Kaks valgustusposti kadunud

Vaateplatvormile viiv trepp koos käsipuudega elas selle talve õnnelikult üle - lõhutud ja ära viidud pole midagi.

Küll aga on kaduma läinud kaks valgustusposti. Esimene pandi pihta koos jupikese kaabli ja laternaga. Teine sõideti pikali; laterna võttis küljest ära vallavanem, post kadus mõne aja pärast teadmata suunas.

"Parklaservas asunud Toila-Ontika merekuurorti reklaaminud tahvel lõhuti ära. Maakonna kaardil on üks alumine nurk räsitud," loetles Rossman kahe turismihooaja vahel sündinud kahjusid.

Suveks tuleb vallavalitsusel Valaste vaateplatvormi ümbruse jaoks ka uus koristaja leida. Eelmisel, kes aasta aega tööhõiveameti subsiidiumiga seda ametit pidas, sai tööleping 11. mail otsa.

Loodetavasti avatakse kaldapealsel ka sel suvel väike kiosk, kust teelised suupistet osta saavad. Läbirääkimised seal kaks aastat kioski pidanud Aare Rebbaniga igatahes käivad.

Ehitatav teenindusmajake valmib ju alles sügiseks.

KÜLLI KRIIS
Kolmapäev, 15.05.2002

 
Seotud viited
· Veel Majandus
· Ida-Virumaa


Enim loetud teemast Majandus:
Valastele endiselt treppis teed möödaSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale