Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Jehoova tunnistajad ehitavad kiirkorras Jõhvi kogudusehoone
Sotsiaal Kohtla-Järve Jehoova tunnistajate kogudus ehitab 13.-21. juulini Kooli tänaval kiirmeetodil üles kogudusehoone ehk kuningriigisaali.

Laupäeva, 13. juuli keskpäeval algab Kooli 17 asuval kinnistul ehitustegevus, millest võtavad osa 200 Jehoova tunnistajat Eestist ja Soomest. Kaheksa päevaga valmib Jehoova tunnistajate hulgas kuningriigisaaliks kutsutav kogudusehoone, milles hakkavad asuma saal ning hoonet korras hoidva perekonna eluruumid. "Sellisel meetodil oleme ehitanud valmis viis saali," ütles Eesti Jehoova tunnistajate koguduste liidu ehitusinsener Andrus Rämmi.

Maikuust alates on koguduse liikmed rajanud põhiliselt oma jõududega ehitusplatsile vundamendi. Ka osa hoone ümbrusest on juba korda tehtud. Esialgu on vundamendile püstitatud ajutine madal puidust varikatus.

Eeltööd tehtud, ehitatakse kaheksa päevaga üles puitkarkassi ja tellisvooderdisega seinad ning kaetakse hoone plekk-katusega. 21. juuli keskpäeval toimub kogudusehoones juba esimene üritus.

"Kommunikatsioonide rajamise tellisime muidugi firmadelt, muidu on meil aga oma koguduse liikmete hulgas oskajad inimesed olemas," rääkis Kohtla-Järve koguduse vanem Ola Järvinen.

Jehoovatunnistajate koguduse hoone tuleb lihtne ega meenuta väliselt sakraalehitist. Ühekorruselisele tellisvooderdisega hoonele ei tehta kirikule omast torni. Kasulikku pinda on ehitatavas hoones 305 ruutmeetrit ning ühe ruutmeetri maksumuseks kujuneb Rämmi sõnul oma jõudude kasutamise tulemusena 7500 krooni.

Jehoova tunnistajate hoone kerkib tagastatud ja seejärel kogudusele müüdud maa-alale, mis piirneb Tallinna-Narva raudteega. Järvineni arvates ei hakka rongiliiklus koguduse tööd eriti segama.

10.-18. augustini ehitavad Jehoova tunnistajad samal kombel kogudusehoone Narvas. Ida-Virumaal tegutseb kolm Jehoova tunnistajate kogudust - 170 aktiivse liikmega Narva kogudus, väike 30liikmeline kogudus Sillamäel ning Jõhvis 128 aktiivse liikmega Kohtla-Järve kogudus. Seni kasutasid Jõhvi Jehoova tunnistajad oma ürituste läbiviimiseks rendiruume koolimajades ning Jõhvi koolinoorte majas.

ARGO SOOLEP
Reede, 05.07.2002

 
Seotud viited
· Veel Sotsiaal
· Narva
· Sillamäe
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Sotsiaal:
Noored kehtestavad Kurtna noortekeskuses ise reegleidSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale