Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Varastatud liiprikoorem leiti vanast autobaasist
110/112 Sonda-Aseri raudtee-ehituselt varastatud 5000 liiprit leiti üles endise Ahtme autobaasi territooriumilt ning varguse organiseerimises kahtlustatav isik on kindlaks tehtud.

"Politseid tuleb seekord kiita," ütles raudteel ehitustöid tegeva OÜ Veldomaar juhatuse liige Udo Murumets. "Eile (teisipäeval - toim.) leidsid nad suurema osa liipritest üles."

Osaühing Veldomaar langes varaste ohvriks, kui ajavahemikul 23. juulist kuni 5. augustini varastati Sonda - Aseri raudteelt 5000 üles võetud vana, ent korralikku raudteeliiprit. Kokku hinnati kahju 450 000 kroonile.

Õlis immutatud vanad puitliiprid olid Murumetsa sõnul laotud raudtee äärde Rannu ja Aseri vahelisele alale ning firma kavatses osa neist maha müüa, osa aga müüa purustatud kujul küttematerjaliks.

Säilinud puitliiprid lootis firma müüa Iirimaale ja Inglismaale ehitusmaterjaliks. Vanu, umbes 100 krooni maksvaid ja õliga läbi immutatud raudteeliipreid kasutatakse ehitusmaterjalina peamiselt pinnase toestuseks.

"Avastasime varguse, kui asusime ülesvõetud raudteetammi greideriga siluma," rääkis Murumets. "Enne olime vanad liiprid ilusasti virnadesse ladunud. Üle-eelmise nädalavahetuse ajal oli keegi aga nad kõik ära viinud."

Murumets selgitas, et nende firma lammutab Aserisse rajatava sadama juurde viivat vana raudteed ning teeb uue raudtee rajamiseks vajalikke eeltöid.

"Saime jälile nii-öelda kuumadel jälgedel," rääkis Ida-Viru politseiprefektuuri pressiesindaja Kristo Kelder. "Selle eest palju tänu asjast teatanud pealtnägijatele."

Kiviõli politseinikel õnnestus pärast varguseteate saamist kohe välja selgitada, et liiprihunnikud viidi raudtee äärest minema hüdrotõstukiga varustatud metsaveoautol.

Pealtnägijate kirjelduste järgi tabati auto ja selle juht. Autojuhiks osutus füüsilisest isikust ettevõtja, kellel oli liiprite äravedamise kohta tööleping ette näidata.

5000 liipri vedamiseks seitse reisi teinud autojuht ilmselt pääseb kriminaalvastutusest.

Ka kahekümne kaupa pakitud liiprid leidsid politseinikud üles. Need olid korralikult ladustatud Ahtme autobaasi territooriumile.

Töö tellija isiku on politsei samuti tuvastanud ja tema teo suhtes on algatatud kriminaalasi suurt vargust käsitleva kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel. Et kriminaalasi on alles menetlusjärgus, tema isikuandmeid avalikkusele esialgu ei täpsustata. Kelderi sõnul on politsei selle isiku tabanud, kuid teda pole vahi alla võetud. Esialgu pole teada, kas ta on oma süüd tunnistanud ning mida täpselt ta varastatud liipritega teha plaanis.

ARGO SOOLEP
Neljapäev, 8.08.2002

 
Seotud viited
· Veel 110/112
· Kiviõli linn
· Aseri


Enim loetud teemast 110/112:
Klient lõi Eesti Energia teenindajat näkkuSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale