Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Kuidas tellida artiklit
Juhtkiri Seoses Jõhvi linnavõimude Peterburi sõidu avalikukstulekuga on nüüd üha rohkem hakatud rääkima, et Põhjarannikus ilmunud sellekohane kirjutis oli kellegi kuri tellimustöö. Otsitakse info lekitajat, mitmeid inimesi seatakse kahtluse alla.

Põhjarannik kinnitab, et me ei avalda kellegi tellitud artikleid, ilma et tellija poleks enne reklaamiosakonnast läbi käinud ja tellimuse eest reklaami hinnakirja alusel tasunud. Pärast seda ilmub tellitud artikkel, millel on kindlasti peal märge, et tegemist on reklaamtekstiga. Teisiti ei saagi me tegutseda, sest peame vajalikuks hoida oma väljaande usaldusväärsust ning pidada kinni hea ajakirjandustava reeglitest.

Kahjuks on meie ühiskonnas veel nii, et kui ajakirjandus avalikustab mõne loo, mis võib kellelegi ebameeldiv olla, kipuvad poliitikud sageli reageerima nii, nagu oleks tegemist vastasjõudude tellimustööga. Eriti armastatakse oma väärsamme või tegematajätmisi sel kombel vabandada enne valimisi. Kuid on ju loomulik, et kui ajakirjandus saab andmeid, mis ületavad uudisekünnise, ehk siis, mille vastu on põhjendatud avalikkuse huvi, ei saa ajakirjanik seda jätta avalikustamata. Sest ajakirjanduse kui ühiskonna valvekoera ülesanne on haukuda, kui midagi valesti on, ja vajadusel ka hammustada.

Mis puudutab viimast juhtumit - linnajuhtide lõbureisi -, siis tahaks Põhjarannik panna südamele neile, kes praegu info lekitajat välja tahavad selgitada: ärge püüdke ennast narriks teha. Kui ikka reisil käib bussitäis rahvast ühest väikelinnast, siis oleks palju loota, et see sõit linnarahvale teadmata jääb. Muide, infoallikat ei tea isegi loo avalikkuse ette toonud Põhjaranniku ajakirjaniku kolleegid. Sest Eesti ajakirjanduse eetikakoodeks ütleb, et ajakirjanik peab oma infoallikat kaitsma.

Reede, 6.09.2002

 
Seotud viited
· Veel Juhtkiri
· Jõhvi linn
· Eesti


Enim loetud teemast Juhtkiri:
Poliitiline mööbel lasteaiasSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale