Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Põhilugu: Jõhvi linnavalitsuses otsitakse koputajat
Poliitika Jõhvi linnajuhtide puhkusereisi avalikukstulek tekitab linnavalitsuse töötajate vahel pingeid ning majas püütakse jälile saada inimesele, kes võis Põhjarannikule lekitada infot linnale 38 000 krooni maksma läinud Peterburi lõbureisist.

"Seda võib sõna otseses mõttes nimetada nõiajahiks, kui inimestele esitatakse alusetuid süüdistusi," lausus abilinnapea Kristi Klaamann, keda on tema sõnul süüdistatud artikli tellimises. Ta ei soovinud siiski nimetada ühegi inimese nime, kes teda väidetavalt süüdistanud on. "See artikkel on kümneid kordi raskendanud inimeste omavahelisi ja tööalaseid suhteid, nii et lõppude lõpuks ollakse valmis üksteist ära sööma," kurtis Klaamann.

Abilinnapea sõnul ei tundunud Põhjarannikus ilmunud lugu talle algul tellituna, ent mida aeg edasi, seda rohkem tundub talle, et tegemist on siiski poliitikaga.

Volikogu esimees sai šoki

Kolmapäeval teatas volikogu esimees Vallo Reimaa, et Klaamann olevat mitmel pool rääkinud, nagu oleks Reimaa see, kes info ajakirjandusele edastas. Eile, pärast suhtlemist Klaamanniga oli volikogu juht juba leebem ja Klaamanni kuulujuttude levitamises enam nii resoluutselt ei kahtlustanud. "Ma sain šoki, kui kolmelt inimeselt järjest seda juttu kuulsin - see viskab ju üle küll," tunnistas Reimaa, et läks kolmapäeva õhtul täiesti endast välja.

Klaamann sõnas, et tema pole iial Reimaad kahtlustanud. "Ma pole ühtegi inimest süüdistanud. Lihtsalt oli üks seltskondlik arutelu, kus avaldati arvamust, et see inimene võiks olla Vallo Reimaa," ütles Klaamann. Abilinnapea sõnul pole temal mingit põhjust olnud süüdlast otsida, sest tema sellel Peterburi reisil ei käinud. "Esiteks polnud mul plaanis välismaale sõita ja teiseks ma ei arva, et see oli kõige õigem sõit. Kuid ma ei mõista hukka neid inimesi, kes sel käisid," lausus Klaamann.

Vallo Reimaa, kes peab linnajuhtide linna raha eest Peterburi sõidutamist täiesti seaduspäraseks, tunnistas, et Jõhvi võimukoridorides on olukord pingeline. "Loomulikult on. Praegu on jäänud mulje, et see artikkel oli tellitud," sõnas ta. Reimaa ütles, et linnategelaste Peterburis käik on üldse kolmandajärguline küsimus ja tegelikult on asutustele seadusega ülesandeks tehtud töötajate tööjõu taastamine, kuid on jäetud reglementeerimata, kuidas seda teha ning mil moel kulutusi näidata. "Selles mõttes on seadus jäänud poolikuks ja see on kujunenud üle-eestiliseks traditsiooniks, et selliseid sõite näidatakse koolitusena. Erafirmadel on selles suhtes lihtsam selliseid asju korraldada," lausus ta.

Mõned pole kuulnudki

Kuid mitte kõik Jõhvi linnavalitsuse töötajad ei tunnista, et puhkusereisi avalikukstulek tekitab võimukoridorides pingeid. "Ah, lõpetage ära, ei ole siin midagi," lausus linnavalitsuse jurist Riho Sillar ja küsis kohe vastu: "Mis nad panevad siis omavahel või?", jättes täpsustamata, keda ta mõtleb "nende" all.

Sillar sõnas, et tema pole mingitest majasisestest nagistamistest küll kuulnud. "Mina tegelen siin hoopiski valimisasjade ja valimiskomisjoni tööga. Aga eks muidugi tunnevad inimesed end ebamugavalt."

Ka rahandusnõunik Tiiu Adamson ütles, et tema pole mingitest õelutsemistest ja kahtlustustest kuulnud.

Linnavalitsuse projektispetsialisti Aldur Pääro pani küsimus linnavalitsuse-sisese õhkkonna kohta esmalt itsitama. "Eks kõik nahistavad omaette, naljakaid jutte liigub..." Kuuldes aga, et küsimus puudutab Peterburi reisi avalikustamise järgseid reaktsioone, ütles Pääro, et tema ei oska seda kommenteerida. "Eks ma muidugi teen seal oma tööd, kuid ma pole selle asja sees." Küsimusele, kas linnavalitsuses on liikunud jutte sellest, kes võis reisist ajakirjandust teavitada, vastas Pääro: "Seda on arvatud, et keegi kusagil seltskonnas kogemata või kuraasikalt selle välja ütles."

ERIK KALDA
Reede, 6.09.2002

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· Jõhvi linn
· Eesti


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale