Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Jõhvi kavandab 6miljonilist laenu
Majandus Jõhvi linn kavandab sel aastal võtta 6 miljonit krooni laenu, samal ajal kui Jõhvi linna ametnike palgatõus läheb maksumaksjale maksma peaaegu kolm miljonit krooni aastas.

Jõhvi arendusnõustaja Peeter Albi sõnul on tänavuses veel vastu võtmata eelarves kavandatud laenu võtta umbes 6 miljonit krooni.

"Sel aastal on investeeringute maht väga suur, selleks planeeritud 12,5 miljonist kroonist katab linn umbes 10 miljonit krooni, ülejäänu saadakse mitmesugustest projektidest," ütles Albi. "Seega katab laen ainult poole kavandatud investeeringutest."

Üle 10 miljoni krooni läheb linnale maksma personali ülevalpidamine.

Küsimusele, kas kuue miljoni krooni suurune laen on õigustatud, kui samal ajal läheb ametnike palgatõusule umbes pool sellest, ütles Albi, et ei oska selle otstarbekust kommenteerida, sest neid asju ei saa nii üheselt võtta ja sellekohast analüüsi ei ole veel tehtud.

"Aga laias laastus võttes on ametnike palgatõusu puhul põhimõtteliselt tegemist samuti investeeringuga. See on investeering inimestesse," ütles Albi.

Jõhvi volikogu eelarvekomisjoni esimees Olev Mae ütles, et ametnike palgatõus oli poliitiline otsus ja seepärast ei kommenteeri ta seda.

Jõhvi linnapea Aavo Keerme sõnul on laenu võtmine esialgu otsustamata, seda otsustab volikogu.

"Aga 6 miljonit me sel aastal tõenäoliselt kindlasti ei laena, nii palju raha tarvis pole. Kui aga palgatõus on olnud, siis selle võrra tuleb meie linna elanikelt tagasi tulumaksu. Nii et üks on seotud teisega," ütles Keerme.

"Pean Peeter Albiga sellest kuuest miljonist rääkima, minu meelest on seda paljuvõitu," sõnas Keerme. Ta ütles, et laenata oleks vaja poole vähem.

Märkusele, et sellisel juhul laenab linn ju täpselt nii palju, kui kulus palgatõusuks, vastas Keerme omapoolse küsimusega: "Kas te leiate, et inimestel ei ole õigus rohkem palka saada? Elukallidus tõuseb ju kogu aeg."

Laenu ei võeta selleks, et palgatõusu kinni maksta, kinnitas Keerme. Tema sõnul peab linnavalitsus algaval nädalal sel teemal veel nõu pidama.

ERIKA PRAVE
Teisipäev, 18.03.2003

 
Seotud viited
· Veel Majandus
· Jõhvi linn


Enim loetud teemast Majandus:
Valastele endiselt treppis teed möödaSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale