Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Vihased iisakulased lubavad võimutüli üleriigiliseks paisutada
Poliitika Iisaku vallavanema Annely Oone umbusaldamine 20. märtsil ajas ärevile osa valijatest, kes üritasid eile volikogu erakorralisel istungil teist korda oma küsimustele vastuseid saada, kuid taas ebaõnnestunult.

Nüüd lubavad vihased iisakulased puhkenud tüli üleriigilise kella külge panna.

Kuna erakorralise istungi kokku kutsunud viis volikogu opositsiooniliiget panid ühe päevakorrapunktina ette Iisaku elanike küsimustele vastamise, kogunes eile kella kolmeks volikogu saali 15 vallaelanikku.

31. märtsil Iisaku elanike algatusel toimunud rahvakoosolekul oli osalejaid üle 60, ent siis puudus suurem osa volikogu liikmetest - need, kes Annely Oonet umbusaldasid.

Volikogu liige Jaak Arm soovis teada, miks ei arvestanud volikogu esimees Priit Palmet erakorralise istungi kokkukutsujate soovi pidada istung rahvamajas, kuhu mahub rohkem inimesi, ning ajal, mil inimesed on töölt vabanenud. "Konsulteerisin teiste volikogu liikmetega ja enamik arvas, et kuna volikogu istungid on toimunud regulaarselt ikkagi volikogu saalis, ei ole erilist põhjust, miks peaks istungit pidama rahvamajas," vastas Palmet.

Volikogu liige Margus Rajas ütles, et kuna osa volikogu liikmeid eiras rahva soovi ega tulnud rahvakoosolekule, kus inimesed oleksid saanud küsimusi esitada, siis loodetavasti avaneb neil see võimalus volikogu erakorralisel istungil.

Pealtvaatajatel pole õigust sõna võtta

Palmet märkis, et kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse järgi võivad volikogu istungist sõnaõigusega osa võtta valla- või linnavalitsuse liikmed, valla- või linnasekretär, samuti volikogu poolt istungile kutsutud isikud. "Pealtvaatajatel pole kahjuks õigust volikogu istungil sõnaõigusega osaleda."

"Üks asi on seadus, teine asi on moraalne kohus, mida kõik volikogu liikmed peavad arvestama," leidis Arm.

"Te räägite moraalist, aga kas on moraalne lüüa silt telefoniposti külge ja kutsuda koosolekule või saata nimeliselt igale volikogu liikmele kutse?" küsis volikogu liige Hannes Kask. "Ma olen tõesti selle poolt, et tuleb valijatega kohtuda, ja mina kohtun nendega siin vallamajas. Palun, tulge siia ja esitage mulle küsimusi ning ma vastan."

Volikogu liige Annely Oone täpsustas, et väide, nagu oleks rahvakoosoleku kutsunud kokku mõningad volikogu liikmed, on väär. "Kutse, mis oli määratud kõikidele volikogu liikmetele, esitati vallavalitsusse kantseleisse. Selles, kui informatsioon teieni ei jõudnud, pole süüdi need inimesed, kes kirja edastasid."

Arm kummutas väite, justkui poleks rahvakoosolekule mitteilmunud volikogu liikmeteni info jõudnud, kuna nad saatsid ju kirja, kus selgitasid, miks nad sinna kohale ei tule.

"Meist te ei pääse"

"Kuna rahvalt võeti jälle võimalus küsida, siis teeb rahvas seda meie kaudu," ütles Rajas ja avaldas soovi volikogu liikmetele inimeste küsimusi vahendada. Pärast esimese küsimuse ettelugemist, mis oli adresseeritud volikogu esimehele, teatas Palmet, et tal on aega järelepärimisele vastamiseks üks kuu.

"Pole mõtet edasi lugeda!" hüüti pealtvaatajate seast.

Oone etteheitele, et oleks ikkagi võinud inimestega kohtuma tulla, ütles Palmet, et kohtumine tuleb organiseerida niimoodi, et see kõigile sobib ja kõik volikogu liikmed annaksid selleks oma nõusoleku.

"Äkki volikogu esimees lubab mingi aja, millal siis volikogu saaks seista rahva ees ja vastata küsimustele?" tegi Arm ettepaneku.

"Arvan, et kohtumine oleks ka teiste volikogu liikmete poolt võimalik, kui viisakalt ja korrektselt asju ajada," märkis Palmet.

"Me peame elanikele ka siis vastama, kui nad ei ole haritud ja korrektsed, eks ole? Nad kutsusid koosoleku kokku," sekkus Arm.

"Aga see koosolek on läbi," pani Palmet selle küsimuse arutamisele punkti.

"Ega te meist pääse! Ükskord vastate niikuinii! Ja ega need ole viimased valimised!" "Häbi! Häbi!" "Oled ikka jänes küll!" "Tuleb pöörduda "Pealtnägija" poole, asi suure kella külge panna! Järgmine kord esitab küsimusi Vahur Kersna!" "Pöördume õiguskantsleri poole," kurjustasid valijad lahkudes.

SIRLE SOMMER-KALDA
Kolmapäev, 9.04.2003

 
Seotud viited
· Veel Poliitika


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale