Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeest
Sport Kiviõli abilinnapea Inno Naur läks motokrossi harjutusraja kasutamise loa puudumisele viidates kallale Niine tänaval kaaslaste sõiduharjutusi jälginud kipsis jalaga noormehele, kes esitas abilinnapea vastu politseisse avalduse.

"Seisin rahulikult ja vaatasin teiste stardiharjutust, kui abilinnapea oma autost välja tormas ja mind täiest jõust õlgadest tõukas, karjudes, et ma ju käskisin teil selle asja siin ära lõpetada," rääkis Kiviõlis Niine tänava ja Maidla tee vahelisel motokrossi harjutusrajal oma võistluskaaslasi murdunud jalaluu tõttu kõrvalt vaadanud Ivo Kütt, kes oli Nauri käitumisest hämmingus.

"Nii kõrged ametnikud peaksid ennast kõigepealt tutvustama ja siis rääkima, mis neil mureks on, mitte kättpidi kallale tulema. Abilinnapea ei ole ainuvalitseja. Linnajuhid peaksid kaaluma tema sobivust sellele ametikohale."

Motoharjutuste lõpetamiseks kutsus abilinnapea kohale politseipatrulli, kes kohapeal mingit kuritegu ei avastanud.

Abilinnapea pahameele põhjustas Kiviõlis Niine tänava ja Maidla tee vahelisele alale ehitatud motokrossi harjutusraja kasutamine, selleks oli motomeestel eelmise abilinnapea Urmas Jooli suuline luba. Pärast harjutusraja kasutuselevõtmist hakkasid selle vastu protesteerima tänava elanikud, kes kaebasid liigse müra üle.

Paar päeva enne motoraja ääres toimunut käisid tosinast Kiviõli krossisõitjast kolm abilinnapea juures, et probleemile lahendust leida. "Lubasime, et kasutame rada võimalikult vähe - ainult enne võistlusi. Käisime tõesti ainult sellel ühel õnnetul päeval seal sõitmas, kuna valmistusime järgmise päeva hooaja avakrossiks," tunnistasid krossisõitjad, kes on harjutusraja ehitamiseks kulutanud paarkümmend tuhat krooni.

"Me oleme valmis endale uue raja tegema, kui linnavalitsus ütleb, kus see olla võiks," tunnistasid krossisõitjad, kes väidavad, et käisid koos abilinnapeaga uut võimalikku kohta endises Küttejõu karjääris ka vaatamas. Selleks, et sinna harjutusrada ehitada, kulub aga aega, kuna vajalikke mullatöid pole võimalik veel teha. Samuti tuleb jõuda kokkuleppele Kiviõli arenduskeskusega, kes planeerib sinna autoringraja ehitada.

Oleksin aidanud, aga nüüd enam mitte

Abilinnapea Inno Naur ütles, et suure reede hommikul helistasid talle Niine tänava elanikud, kes kaebasid, et motomehed on taas nende rahu rikkumas. "Pidin selle korralageduse seal lõpetama. Ja tegingi seda politsei abiga," sõnas Naur, kes kinnitas, et tema vägivalda ei kasutanud. "Võib-olla peavad nad karjumist vägivaldseks," arvas Naur. Ta lisas, et edaspidi tema krossisõitjatega enam ei tegele, kuna viimased rikkusid nendevahelist kokkulepet. Naur kinnitas, et tema juures vastuvõtul käinud kolmik lubas harjutusrada ilma loata enam mitte kasutada. "Linnavalitsus oli valmis neile uue raja tegema, kuid nüüd jääb see minu poolt küll ära. Poisid tõmbasid endale sellega vee peale. Nad pole muud kui pätikari," sõnas Naur. Ta lubas noormeeste vastu väärteomenetluse algatada.

Suusõnalisest lubadusest krossiraja ehitamiseks ei tea Naur enda kinnitusel midagi - tema on ametis olnud vaid neli kuud. "Mina lähtun sellest, et nad häirivad inimesi ning neil ei ole luba seda maatükki kasutada," lisas ta.

Kiviõli politseikomissar Edgar Liivak kinnitas, et neile on laekunud avaldus, milles süüdistatakse abilinnapead vägivallatsemises, kuid kuna sellega tegelev konstaabel kuulab alles tunnistajaid üle, siis on vara öelda, kas seal toimus midagi seadusevastast või mitte. "Kuulame asjaosalised üle ja siis otsustame, kas võtame asja menetlusse või mitte," selgitas ta.

Politseil on tulnud krossirajaga tegeleda ka varem - Kiviõli linnavalitsus tegi eelmise aasta sügisel avalduse Niine tänava ja Maidla tee vahelisel maa-alal teostatavate kooskõlastamata pinnasetööde kohta, kuid see peatati linnavalitsuse palvel veidi hiljem. "Uut avaldust meile laekunud ei ole ning on raske hinnata, kas see on seaduslik või mitte," tunnistas komissar. "Samas saan ma noortest suurepäraselt aru - neil peab olema võimalus oma harrastusega tegeleda," ütles ta.

Kiviõli linnapea Tiit Kuusmik lubas, et probleemile otsitakse lähiajal lahendus ning juba mai esimeses pooles otsitakse uus koht, kus krossisõitjad harjutada saaksid. Kõige sobivamaks pidas ta just Küttejõu karjääri lõunakülge, kus ühelt poolt summutaks müra metsanoorendik ning teiselt poolt karjäär.

Kiviõlis on 12 motokrossi harrastajat, tulevikus peaksid neist saama mittetulundusühingu Kiviõli motoklubi KOX Racing liikmed. Lisaks tundsid harjutusraja vastu huvi mitmed Kiviõli lapsed, kellest mõned seal ka sõitmas käisid.

GERLI ROMANOVITŠ
Teisipäev, 29.04.2003

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Kiviõli linn


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale