Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Klient lõi Eesti Energia teenindajat näkku
110/112 Maksearvele vale viitenumbri kirjutanud ning ekslikult võlgnikuks kuulutatud ja elektrita jäetud puhkekoduomanik lõi läinud reedel Jõhvis Eesti Energia klienditeenindusbüroos võlanõuetega tegelevat ametnikku näkku.
Vello Heinat andis politseisse avalduse ja lubab Korte ka tsiviilkorras kohtusse kaevata.

Peipsi ääres puhkekodu pidav Jouko Korte läks reede lõuna ajal Eesti Energia klienditeenindusbüroos Vello Heinatiga võla üle vaieldes närvi ning lõi Heinatit näkku. Heinat esitas juhtunu kohta politseisse avalduse ning laskis väikese näohaava arstidel kinni õmmelda. Korte probleem leidis samal päeval tänu ülemuste sekkumisele lahenduse ning tema puhkekodusse lülitati elekter tagasi.

Heinat lubab pärast asja politseist läbikäimist Korte kohtusse kaevata.

Läinud aasta lõpul sai pikalt Ameerikas viibinud soomlane Korte teada, et tema Eestis elav abikaasa pole maksnud neile kuuluva Peipsi-äärse puhkekodu elektriarvet. Võlg oli kasvanud rohkem kui 25 000 krooni suuruseks. "Meil on lahutus pooleli ja naine lihtsalt ei maksnud enam arveid," põhjendas Korte. Elekter oli välja lülitatud.

Segadus arvetega

Vello Heinat sõlmis oktoobris 2002 Kortega võla tasumise maksegraafiku ja Korte tasus nelja ossa jaotatud arve panka. "Juba siis oli Heinat minu vastu kiuslik. Tal oli võimalus elekter kümne päeva jooksul sisse lülitada ja ta tegi seda nagu kiusuks viimasel päeval," meenutas Korte.

Ekslikult sattus kahele viimasele võlatasumise arvele vale viitenumber ning Eesti Energia arvestas makstud raha mitte võla katteks, vaid jooksvate arvete tasuks.

Korte oli kindel, et arved on makstud. Eesti Energia andmebaasis oli ja on ta Heinati sõnul tänini aga endiselt võlgnik.

Elekter uuesti välja

Läinud nädalal lülitati Heinati korraldusel Korte hoonetes elekter välja.

"Viibisin ise parasjagu Tallinnas ja helistasin kohe Heinatile. Ütlesin talle, et mu arved on makstud ning tulen reedel ja näitan talle maksekorraldusi. Palusin, et ta elektri alles jätaks ja ootaks ühe päeva. Paraku ei soovinud ta mind kuulata," rääkis Korte. Oma sõnade kinnituseks näitas Korte oma mobiiltelefonis Heinati numbrile valitud kõne registreeringut.

"Ta pole mulle helistanud. Võib-olla valis numbri kusagilt, kus levi polnud," tõrjus Heinat Korte väiteid.

Reedel Jõhvi klienditeenindusbüroosse saabunud Korte näitas Heinatile maksekorraldusi ning nõudis, et elekter tagasi pandaks. "Meil on kogu elamine elektri peal ja kliendid puhkekodus sees," pahandas mees.

Kaks seisukohta

Korte väitel käitus Heinat temaga üleolevalt, ei kuulanud teda ning ei vaadanud isegi pangaülekandeid tõendavate maksekorralduste poole. "Ta ainult istus oma arvuti taga, ei kuulanud üldse, mis mul talle öelda oli, ja ajas oma juttu edasi. Aina korrutas, et ma olen üle kaheksa tuhande võlgu. Pool tundi vaidlesime, siis mul lihtsalt kees üle," kirjeldas Korte. Tema väitel lõi ta Heinatit lahtise käega vastu nägu, kuid kogemata lõikas väike pitsatsõrmus Heinati näkku huule kohale väikese veritseva haava. Järgnesid vajutus turvanupule ja politsei.

"Ta tuli siia, oli kohe agressiivne," kirjeldas Heinat. "Ei mingit korrektset selgitamist ega midagi. Järsku tõusis ja lõi. Rusikaga, otse. Ma ei jõudnud pead kõrvalegi tõmmata."

Heinat on veendunud, et Korte on liiga äkilise loomuga mees, ning kinnitab seda teiste Eesti Energia klienditeenindajate arvutist kättesaadavaid Kortet puudutavaid märkeid vahendades: viskas naise uksest välja, klienditeenindajaga ei räägi jne.

Korte on kindel, et Heinat ei sobi klientide teenindamist eeldavasse ametisse. "Ta oli üleolev, kiuslik. Ta ei kuulanud mind üldse," rääkis ta. Pärast vahejuhtumit pöördus Korte Heinatist kõrgemalseisvate ametnike poole ning vestluste tulemusel lülitati Korte hoonesse elekter tagasi.

Eesti Energia Virumaa osakonna juht Kristel Aas ütles, et tema teada on Korte probleem lahendatud. "Ägedus on ilmselt tema iseloomujoon. Tema makstud raha läks lihtsalt valesse kohta. Nüüdseks on selle kliendi probleem igatahes lahendatud."

ARGO SOOLEP
Teisipäev, 20.05.2003

 
Seotud viited
· Veel 110/112
· Eesti


Enim loetud teemast 110/112:
Klient lõi Eesti Energia teenindajat näkkuSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale