Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Sõiduõpetaja kihutab
Lugeja kirjutab Ma ei imesta, et autojuhid liikluseeskirjale vilistavad ning lubatust kiiremini sõidavad ja autoroolis muid vigureid teevad.

Kohtla-Järve juhtidele on selles suhtes kindlasti eeskujuks Automi sõiduõpetaja, kes hõbedase Opel Astra roolis mööda linna sõna otseses mõttes lendab.

Ma ei tea, kas ta sõidutunnis oma õpilasi eeskirja rikkuma kutsub, kuid isikliku eeskujuga teeb ta seda kindlasti. Näiteks eile hommikul Ahtmest Jõhvi sõites ei pidanud sõiduõpetaja paljuks teistest autodest, mis enam-vähem linnas ettenähtud kiirusega veeresid, tubli 70 või rohkem kilomeetrit rauas mööda kihutada. Sealjuures sõitis ta teistest mööda laveerides mõnda aega ka vastassuunavööndis. Maanteel teeb sõiduõpetaja aga regulaarselt Ken-Martit, teisisõnu - sõidab lubatust palju kiiremini.

Huvitav oleks teada, kas tema sõidustiil ainult kaasliiklejatele silma jääb või on selle ka politsei fikseerinud. Või nõuab sõiduõpetaja tööleping sellist liiklushuligaanitsemist?

Kahjuks ei paista viisaka liiklemisega silma ka Kohtla-Järve linnapea tumeroheline Volvo. Olen paaril korral peaaegu ülekäigurajalt tagasi teepervele pidanud hüppama, kuna linnapea autojuht ei pea linnapead sõidutades vajalikuks ülekäiguraja ees kiirust vähendada, lihtsate linnakodanike üle tee lubamisest rääkimata. Linnapea on muidugi väga hõivatud inimene, kuid liiklusviisakuseks peaks temagi aega leidma.

JÜRI K. Kohtla-Järvelt
Reede, 30.05.2003

 
Seotud viited
· Veel Lugeja kirjutab


Enim loetud teemast Lugeja kirjutab:
Sõiduõpetaja kihutabSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale