Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Vanilla Ninja – Eesti uus märk Saksamaal
Kultuur Eesti tüdrukutebänd Vanilla Ninja figureerib juba kuu aega suure Saksamaa poppedetabelites arvestataval kohal ja nende videot "Tough Enough" krutib näiteks taevakanal VIVA hommikust õhtuni.

Akadeemiline veerand pärast kokkulepitud aega veereb Top Teni Nõmme mändide all asuva peakorteri ette Vanilla Ninja kirjadega Opel. Auto juhipoolsest uksest väljub Katrin, kes ainsana ninjadest juhilubasid evib, ja teiselt poolt astub lumme Lenna.

Ärevuses fännid, keda kohale on tulnud tosinkond, krabistavad kingipakkide paberite ja lilletsellofaaniga. Improviseeritud "pressikas" võib alata. Mis sest, et ajakirjanikke on kohal ainult üks ja ninja-puntki on esindatud poolikult.

Staarid ei salli staaritsemist

Küsimuse peale, kas intervjuusid on tulnud juba palju anda, ninjad elavnevad (mitte et nad enne letargias oleks viibinud) ning hakkavad ühel ajal ja üksteist parandades seletama, et Saksamaal, kus nad enne jõule viibisid ning telesaates "The Dome" ja mitmel kontserdil üles astusid, tuli ühel päeval lausa kaheksa ja teisel viis intervjuud anda.

"Rääkisime ikka inglise keeles," ütleb Lenna täpsustava filoloogiat puudutava küsimuse peale ja Katrin hüüab vahele, et "vahel sai ka saksat pandud".

"Meil paluti korduvalt Eestit tutvustada – paljud ei tea meie riigist midagi," räägivad tüdrukud, "küsiti bändi loomise, meie isikliku elu ja selle kohta, mida arvavad meie pered, et jõuluajal niimoodi mööda maailma peame rändama." Selgub, et sakslastele on jõulud ikka nii pühad pühad, et tõesti tunti tüdrukutele kaasa, et päkapikud peavad kodus tulutult nende susse otsima.

Kas Lenna ja Katrin on enda arvates staarid? Tüdrukud kihistavad selle peale naerda: "Ei. Me ei staaritse. Me oleme lihtsalt natuke rohkem tuntud."

"Kuulsus ja tuntus, ma arvan, paljud ihaldavad seda, aga kui nad selle saavutavad, ei taju nad enam, et nad on samasugused tavalised inimesed nagu kõik ümberringi, ja hakkavad endast jube palju arvama – see on nõme!" leiab Katrin.

Tüdrukud tunnistavad ka, et nemad ei ole tähtsust täis ning tunnevad ikka kõiki oma vanu sõpru, keda tundsid näiteks kümme aastat tagasi. Vanade sõprade hülgamist on ninjad oma sõnul täheldanud küll teiste bändide puhul, aga diskreetselt nad nimesid ei taha nimetada.

Põhjaranniku kolmteist klassikalist küsimust

Intervjueerija arvab, et "stuudiopublikul" on huvitavam, kui vestlus oleks rohkem küsimuste-vastuste vormis, ja pakub välja, et esitab Põhjaranniku kolmteist klassikalist küsimust.

Küsimuse peale, kelleks tahtsid tüdrukud saada lapsepõlves, vastab Lenna, et tema on terve elu lauljaks saada tahtnud: "Ma ise muidugi ei mäleta, aga ema on rääkinud, et kahesena ma "esinesin" vanaisa juubelil lausa mitme lauluga nagu mingi katkine grammofon."

Katrinile meeldis samuti lapsena esineda ja ta unistas supermodelliks saamisest: "Mulle hullult meeldis Claudia Schiffer. Kogu aeg vaatasin moesaateid ja ta oli seal nii šeff! Läkski nii, et sain lõpuks modellitööd ja siis bändi laulma."

Küsimuse peale "Mida peate oma elu suurimaks saavutuseks?" kostavad Lenna ja Katrin kui ühest suust: "Seda, mis praegu toimub. See on kahtlemata seni suurim saavutus."

Kui küsida tüdrukutelt, mis neid ärritab, ütleb Lenna, et tal on vara ärkamisega probleeme ja talle ei meeldi sugugi ebaviisakad inimesed.

Lenna hindab inimestes otsekohesust ja ausust.

Katrin: "Hindan samuti ausust, austamist – teiste ja enese austamist ennekõike. Energilisust. Ja mulle meeldib, kui inimesed on tahtejõulised – siis nad tõmbavad lausa, tahad nendega koos olla."

Oma vaenlaselegi ei sooviks Lenna kadedust. "Kes hakkab teisi kadestama, hakkab ka laimama ja halvasti rääkima. Mis mõttega? Tee silmad lahti, vaata, sa oled ise jumala ilus inimene, jumala hea ja jumala kena! Nad vist ei ole ise endaga rahul ja hakkavad siis ise teistes vigu otsima." Katrin on temaga igati nõus.

Kõige pöörasemaks teoks saaksid mõlemad ninjad pidada langevarjuhüpet, aga paraku jäi see Lennal ja Katrinil kord halva ilma tõttu ära. "Meie olemegi Ninja-bändi ekstremistid," naeravad tüdrukud oma ekstreemspordilembust.

Küsimuse peale, mida tüdrukud tahaksid osata, vastavad bänditüdrukud ausalt ja taas kui ühest suust: "Tahaks osata kitarri paremini mängida!" ja Lenna lisab, et trumme ka.

Nutikad lastevanemad saavad ninjasid eeskujuks tuua oma võsudele, kui need vastu punnivad ja muusikakoolis rõõmuga käia ei taha. Katrin: "Jaa. Me oleme kõik käinud muusikakoolis ja oleme selle eest oma vanematele praegu väga tänulikud, et nad omal ajal meid ikka sundisid."

Mõjutuste ja mõjutajate kohta arvavad ninjad, et eks need vanemad ja sõprade ring ole. Katrin lisab: "Kuna meie sõbrad on olnud erinevad, oleme ka meie erinevad."

Hobide kohta räägib Katrin, et talle meeldib väga ennast liigutada. Ta käib ka vastavas trennis (fännide tõttu ei taha spordiklubi nime nimetada), kus hüppab, kargab ja poksib muusika saatel. Lenna lisab, et kõiki ninjasid ühendab suur tantsulembus.

Intervjueerija pakub tüdrukuile (teoreetilise) võimaluse minna kuhugi teise riiki elama. Tüdrukud vaatavad aknast välja õue, kus on üle kümne külmapügala, ja teatavad, et kusagil lõunamaal, Hispaanias võiks küll olla, oma majas elada, palmipuu kõrval päevitada.

"Aga kui aus olla, iga kord, kui Saksamaale läheme – viimasel korral olime seal kolm ja pool nädalat –, tuleb ikka suur koduigatsus peale," tunnistab Lenna.

Lemmikpaikade kohta Eestis kostab Katrin, et talle meeldib Otepää. "Kuutsekas," täpsustab Katrin, pidades silmas Kuutsemäe spordibaasi. Lenna tunnistab oma Aegna-armastust. " Nüüd on seal populatsioon null... Kõik kauplused on suletud. Kahju! Kunagi olin igal suvel seal."

Kui küsida, milleks ei jätku aega, kurvastab Lenna: "Enda jaoks ei jätku. Varem oli mõnus, võis lükata parajasti sobimatu asja järgmisele päevale, aga nüüd on graafik tihe ja järgmised päevad kõik kinni."

Ja muidugi ei saa nii, et ei küsi ninjadelt, millist muusikat nemad fännavad, millist lihtsalt kuulavad. "Kõike. Seinast seina. Me ei kuula ainult trance'i ja techno't. Muidu kõike: drum'n'bass, hip-hop, must muusika, popp. Kindlasti new-metal: Limp Bizkit ja Linkin Park. Kirjutage kindlasti, et Eestis on super Recycle Bin," teevad Vanilla Ninja tüdrukud teisele Eesti bändile reklaami.

Top Teni köögis läheb pildistamiseks ja autogrammide jagamiseks.

TEET KORSTEN
Laupäev, 10.01.2004

 
Seotud viited
· Veel Kultuur
· Eesti


Enim loetud teemast Kultuur:
Rahvamaja juhataja: ma ahistavat lapsiSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale