Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Marko Kaldur kirjutas kontoriinimestele reisiraamatu
Isikulugu Suve algul ilmub Marko Kalduri reisikirjade raamat, kuhu on koondatud ligi kolmkümmend Eesti loodusturismi propageerivat reisikirja.

Äripäeva raamatuklubi väljaantud 176-leheküljeline "Rännates läbi Eestimaa" ilmub müüki mai lõpus või juuni algul. "Soovisin teha raamatu neile, kel on vähegi huvi näha kohti, mis seni on laiemalt tundmata," rääkis Marko Kaldur (25). "Näiteks Narva soodest ja Narva jõe kalda äärsetest vaatamisväärsustest pole enamikul Eesti inimestest aimu."

Kuigi Kalduri reisikirjad hõlmavad kogu Eesti loodusobjekte ja vaatamisväärsusi, on umbes veerand raamatust pühendatud Ida-Virus paiknevale.

Raamat sisaldab umbes kolmekümmend reisikirja, millest osa on varem avaldatud ajakirjandusväljaannetes, osa jäänud avaldamata ning mõned on täiesti uued reisikirjad. Autori sooviks oli tutvustada keskkonnateadlikule lugejale massiturismist erinevat võimalust stressi maha võtta.

Sissejuhatuse on raamatule kirjutanud riigikogu liige Rein Aidma, kes mainib, et raamat pakub lugejale palju huvitavaid avastusi ja mõnusat lugemist ning suurendab kindlasti niinimetatud seiklusturismi huviliste ringi.

Marko Kalduri raamatuga saab tutvuda Interneti-aadressil www.ida-viru.ee/raamat.

ARGO SOOLEP
Kolmapäev, 12.05.2004

 
Seotud viited
· Veel Isikulugu
· Narva
· Eesti


Enim loetud teemast Isikulugu:
Marko Kaldur kirjutas kontoriinimestele reisiraamatuSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale