Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Kaitseministeerium tahab Sirgalasse püsipolügooni
Militaar Kaitseministeerium taotleb Eesti Põlevkivilt enda haldusalasse osa Sirgala karjääri alast, et sinna püsiv harjutuspolügoon rajada.
KERGERELVASTUSE POLÜGOON: kaitsejõud on juba aastaid Sirgala karjääri tehismaastikku harjutamiseks kasutanud. See pilt on aastast 2001, mil kaitsejõud viisid Sirgalas läbi miinipildurite õppused. Nüüd soovitakse polügooni maaga seotud küsimused töö parema organiseerimise huvides ametlikult vormistada.

Kaitsejõud on juba aastaid kasutanud Sirgala karjääri kergerelvastuse harjutuspolügoonina, ent nüüd kavandab ministeerium maa-ala oma haldusalasse taotlemist. Esialgse kava kohaselt soovib kaitseministeerium endale osa Sirgala karjääri territooriumist, et seal käsirelvade ja kergemate kahuritega õppusi ja õppelaskmisi korraldada.

"Praegu oleme pidanud iga kord Eesti Põlevkiviga eelnevalt kokku leppima. Püsipolügooni olemasolu võimaldaks meie tegevust paremini organiseerida," ütles kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Madis Mikko. Ta lisas, et seni on maa haldaja Eesti Põlevkivi ja Vaivara vald kaitsejõudude õppustesse mõistvalt suhtunud ning mingeid takistusi pole Sirgalas korraldatud harjutuslaskmistele tehtud.

Täna kohtuvad Eesti Põlevkivi, Narva karjääri ja Vaivara valla esindajad Narvas kaitseministeeriumi kinnisvara- ja ehitusspetsialistidega, et arutada Sirgalasse polügooni rajamise üksikasju.

Mikko kinnitas, et kaitsejõudude õppustega ei kavatseta Sirgala karjääri niigi tehislikku maastikku oluliselt rikkuda. "Kavandame sinna käsirelvade, aga ka kergemate kahurite laskeharjutusi. Mingisugust raketipolügooni sinna ei tule," ütles ta.

Kaitseministeeriumi kontseptsiooni kohaselt istutatakse Sirgalasse polügooni piirkonda metsa juurde, et muuta seda tavaoludega sarnasemaks. See aga ei tähenda, et keskpolügoon muutuks kaitsejõududele mittevajalikuks. "Sirgala karjääris on ikkagi tehismaastik, mis ei kajasta Eesti looduspilti," põhjendas Mikko.

"Pealegi on kaitseministeeriumil kindlad keskkonnanõuded ning Sirgalasse polügooni rajamine ei tähenda kaugeltki seda, et kaitsejõud pööravad maastiku pahupidi ning lähevad siis teise, veel puutumata kohta harjutama."

ARGO SOOLEP
Neljapäev, 10.06.2004

 
Seotud viited
· Veel Militaar
· Narva
· Vaivara
· Eesti


Enim loetud teemast Militaar:
Võidupüha ajal võib Jõhvi kesklinna saabuda tankSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale