Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Pussitada saanud poisid lükkavad enesekaitsejuttu ümber
Kriminaal Sonda vallas Nüri külas jaanilaupäeva hommikul pussitada saanud noormehed lükkavad majaperemehe enesekaitsejuttu ümber.

"See on lollus," ütles Kaido Berhald (21) ning osutas kokkuõmmeldud ja plaasterdatud noahaavale oma seljal. "Ma olin talle selja keeranud ja me hakkasime ära minema. Siis tundsin, et ta lõi mind. See polnud mingi enesekaitse."

Eitavad kallaletungi

Kaks Nüri külas aset leidnud pussitamises ellu jäänud kohalikku noormeest räägivad Aivar Hindrikusele (44) risti vastupidist juttu. Kaido Berhaldi ja Indrek Raami (21) sõnul haaras kodus olnud mees kohe noa ja hakkas sellega vehkima. "Me ei läinud talle kallale. Läksime lihtsalt sinna Jaani otsima. Jaan oli Rainisele raha võlgu," rääkis Berhald.

Mingisugust ukse mahalõhkumist ning magava peremehe peksmist Berhaldi ja Raami sõnul aset ei leidnud. Mõlemad kinnitasid, et Aivar Hindrikus oli üleval, kui nad uksele koputasid ning majja sisse läksid.

Kõige ees läks majja Rainis Torma (23), kinnitasid mõlemad ellu jäänud noormehed.

"Me ei tundnud seda meest. Küsisime, kus on Jaan, selle talu omanik," kirjeldas Berhald enda versiooni. "Tema vastas, et Jaani pole, ning Rainis läks ikka sisse, et selles veenduda." Edasi järgnenud rüselus köögis. Berhald ja Raam kinnitasid, et olid juba asunud ära minema, kui Aivar Hindrikus neid noaga ründas. Berhald sai alles autos aru, et on haavatud.

Siis läksid Torma ja Raam majja tagasi, et aru pärida ning kiirabisse helistada, kirjeldas Berhald. "Veidi hiljem oli kuulda klaasiklirinat ja siis tuli Rainis Indrekut kandes auto juurde tagasi," kirjeldas Berhald.

Juhtunut täpselt ei mäleta

Raam, kes koos hukka saanud Tormaga majja tagasi läks, ei mäletanud täpselt, mis seal juhtus. Autost kaasa võetud pudrunuia suurusi treipingil tehtud puukurikaid Raami sõnul Hindrikuse kallal ei kasutatud. "Panime need esikusse maha," selgitas ta. Küsimusele, kuidas peremehe käeluud siis katki läksid, ei osanud Raam vastata muud kui seda, et ilmselt kukkus mees rüseluses mõlemad käeluud katki.

Raam ja Torma põgenenud noaga vehkinud mehe eest autosse tagasi. Torma olevat majast välja sattunud läbi akna – kuidas täpselt, Raam ei näinud. Tal endal oli noahaav kõhus, sooled väljas ning käsi verine. Torma langes kolmiku sõbrale kuuluva oranži Žiguli juures kokku. Haiglas ei suudetudki teda päästa.

Nii Berhald kui ka Raam väidavad, et Hindrikuse jutt enesekaitsest on vaid enda õigustamiseks välja mõeldud ega vasta tegelikkusele. "Me pole mingid metsloomad, et minna ja hakata magavat meest peksma ning tema naist tõukama. Muidugi olime me kõik õlut joonud, kuid me polnud mõistusekaotuseni purjus," rääkis Berhald.

Praegu on Berhald ja Raam haiglas. Raam sai alles paari päeva eest intensiivravipalatist välja. Tema sõnul on ta käsi tugevalt viga saanud ega liigu korralikult.

Ametliku informatsiooni kohaselt tungisid puukurikatega relvastatud sondalased Torma, Raam ja Berhald 23. juuni varahommikul Lääne-Virust hiljuti Sonda lähedale Nüri külla kolinud saemehe Hindrikuse elukohta, peksid teda puukurikatega, mispeale end kaitsnud Hindrikus pussitas kõiki kolme. Hindrikus ise rääkis, et purjus ja metsistunud noored tungisid jõuga tema elupaika ning peksid teda puukurikatega. Mees väitis, et haaras noa enesekaitseks viimases hädas. Juhtumi uurimiseks algatas Ida politseiprefektuur kriminaalasja provotseeritud tapmist sätestava paragrahvi alusel.

ARGO SOOLEP
Neljapäev, 1.07.2004

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale