Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Sonda valimiskomisjon saatis volikogu laiali
Poliitika Sonda valimiskomisjon peatas reedel kolmeks kuuks nelja saadiku volitused ning saatis maavanema ettepanekul laiali Sonda volikogu, kes polnud seadusega ettenähtud aja jooksul kinnitanud valla arengukava.
Sonda valla volikogu vallavarakomisjoni esimehe Kaupo Tihvani sõnul oli paleepööre Sondas korra majja saamiseks vajalik.

Valimiskomisjon saatis Sonda volikogu laiali, võttes aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ning lähtudes maavanema soovituslikust ettepanekust.

Oma volituste peatamist soovinud saadikud kultuurikomisjoni esimees Andres Poll, vallavarakomisjoni esimees Kaupo Tihvan, eelarvekomisjoni esimees Karl-Johannes Kärner ja revisjonikomisjoni esimees Ülle Tiitsu kirjutasid juulis Ida-Viru maavalitsusele märgukirja, juhtides maavanema tähelepanu sellele, et volikogu pole suutnud kuue kuu jooksul kinnitada valla arengukava. Ühises taotluses järelevalve tegemiseks nenditakse, et kui eelarve koostamise ja vastuvõtmise aluseks pole võetud arengukavas sätestatud prioriteete, on valla eelarve seadusevastane ning õigustühine. "Arengukava vallas on nagu piibel kirikus," nentis Tihvan, kelle sõnul pole ilma arengukavata vallal võimalik ka projektides osaleda. "Kui seda ei ole, on eelarve õigustühine. Teadupärast peab see olema vastu võetud hiljemalt kuue kuu jooksul, nüüd läheb juba kaheksas kuu. Me leidsime, et see on ebanormaalne, ning tegime märgukirja maavanemale," põhjendas Tihvan paleepöörde vajalikkust Sondas.

Vallavanema Ivo Tederi sõnul oli arengukava koos mail algul. "Siis aga võeti Kärner volikogu esimehe kohalt maha ning volikogu uuel koalitsioonil polnud enam aega kavaga tegelda, sest kõik tegelesid võimu jagamisega – arengukava unustati ära," nentis Teder, kelle sõnul hakkas olukord volikogus segama vallavalitsuse tööd. "Arengukava oleks võinud olla juba ammu vastu võetud, sest koalitsioonilt ei tulnud ühtegi ettepanekut, vaatamata korduvatele meeldetuletustele nii isiklikult minu kui arengunõuniku poolt. Samal ajal määrati aga töötajatele palkasid, mis on kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse alusel hoopiski vallavanema ainuotsustada."

Valimiskomisjoni kinnitatud asendusliikmed tulevad kokku sel nädalal. "Eks siis näis, mis edaspidi saab – mina olen koostööks ja mõistlikeks kompromissideks valmis, sest kahju oleks Sonda arengu koha pealt seni tehtut pooleli jätta, kaotajaks jääks eelkõige vallarahvas" märkis vallavanem. "Poolteise aasta jooksul oleme üht-teist siiski ära teinud ning ka lähiaastateks on olemas konkreetsed plaanid." Neli volitused peatada lasknud saadikut jätkavad tööd novembris.

TIIA LINNARD
Teisipäev, 10.08.2004

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· IVMV


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale