Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Maakonna valimiskomisjoni ennistatud volikogu valis uue vallavanema
Poliitika Sonda valla valimiskomisjoni poolt laiali saadetud ja maakonna valimiskomisjoni otsuse põhjal ennistatud Sonda volikogu tagandas eelmisel nädalal ametist endise vallavanema Ivo Tederi ning valis uueks vallavanemaks Andrea Eiche.

Sonda volikogu, mille kohalik valimiskomisjon augusti alguses laiali saatis, kuid mille maakonna valimiskomisjon hiljem ennistas, tagandas eelmisel nädalal ametist senise vallavanema Ivo Tederi, tuues põhjuseks koostöö puudumise volikoguga ja valla arengu peatumise. Samal istungil valiti uueks vallavanemaks Andrea Eiche.

Teder ütles, et ta ei pea vastu võetud otsust õiguspäraseks, kuna tema hinnangul ei ole seaduspärane ka volikogu, kes otsuse vastu võttis. "Kui vaadata põhjusi, siis tunnistan, et praeguse koalitsiooniga ma tõesti koostööd teha ei suuda, kuna volikogu tahab vastu võtta ka need otsused, mis on vallavanema teha, ja mina ei ole marionett," lausus Teder. Ta tunnistas, et teise punktiga, milles teda süüdistati valla arengu peatumises, ei nõustu ta mingil juhul. "Väga palju on valimistest alates ära tehtud: meil on töötav arstipunkt, hambaravikabinet, renoveeritud lasteaed, palju projekte on pooleli ja plaane on samuti väga palju," ütles ta ning lisas, et kired Sonda võimu üle on nii kõvasti lõkkele löönud, et ähvardatud on vallasekretäri ning umbusaldust hakatakse avaldama ka vallavalitsuse pearaamatupidajast liikmele.

Esimene ülesanne lõpetada segadus

Koalitsiooni uus vallavanem, kaheksa aastat Sonda vallavalitsuses töötanud 30aastane Andrea Eiche tunnistas, et nende pool pidas võimule tulles läbirääkimisi ka Tederiga ning pakkus talle võimalust koostöö tegemiseks, millest viimane keeldus. Endine koalitsioon lagunes juba maikuus, kui tagandati toonane volikogu esimees Karl-Johannes Kärner. Põhjuseks vallavalitsuse poolt volikogule kinnitamiseks antud vallavalitsuse uued palganumbrid. Sellest ajast peale ei ole koostöö vallavanemaga sujunud ning maikuus tekkinud uus koalitsioon otsustas valida uue vallavanema.

Eiche sõnul on tema ja koalitsiooni esimeseks ülesandeks lõpetada segadus volikogu ümber. "Loodetavasti tuleb lahendus kiiresti, et saaksime valda ja inimesi puudutava tööga normaalselt edasi minna," ütles Eiche, kelle sõnul on praegu võimuvõitluses tagaplaanile jäänud Erra lasteaia renoveerimine, millega jäädakse ajahätta. "Raha selleks on olemas ning ma ei tea, miks pole töid suvel alustatud. Nüüd on suvepuhkus lasteaias läbi saamas ja meie pole suutnud isegi renoveerimisega algust teha," ütles ta.

Eiche sõnul jätkab koalitsioon seniste projektide edasiviimist ning lisaks püütakse valda tuua veelgi projektipõhist lisaraha. "Näiteks tahame liituda omavalitsuste vee- ja kanalisatsioonisüsteemide renoveerimise projektiga. Ideid ja plaane on teisigi, kuid nendest on veel vara rääkida," lausus Eiche.

Teine volikogu koguneb täna

Sonda teine volikogu, mis tegutseb valla valimiskomisjoni otsusele toetudes ning kuhu kuuluvad ainult asendusliikmed, koguneb oma esimesele istungile kolmapäeval, mil päevakorras on uute volikogu komisjonide esimeeste valimine. Volikogu teine ehk vana koosseis koguneb uuele istungile järgmisel esmaspäeval.

Ida-Viru maasekretäri Eve Easti sõnul on nemad oma otsuse, et valla valimiskomisjoni otsus volikogu laialisaatmise kohta oli õigustühine, teinud ning eile saadeti valda ka järelepärimine, miks nende ettekirjutust ei täideta. "Uus volikogu on õigustühine nagu ka otsused, mida nad teevad," ütles ta.

GERLI ROMANOVITŠ
Kolmapäev, 25.08.2004

 
Seotud viited
· Veel Poliitika


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale