Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Sonda valla tegevust hakkab jälgima maavanem
Poliitika Kuna Sonda vallas ebaseaduslikult tegutsev teine volikogu ei ole maakonna valimiskomisjoni otsusest nad laiali saata kinni pidanud ning kahe volikogu tegutsemine on tekitanud segadust, hakkab Sonda vald esialgu tegutsema maavanema järelevalve all.

Maasekretär ja maakonna valimiskomisjoni juht Eve East ütles, et ta tegi maavanemale ettepaneku järelevalve teostamiseks Sonda vallas ning seni, kuni segadused kahe volikoguga pole lõppenud, hakkab elu vallas käima maavanema järelevalve all. "Hansapank on meie poole pöördunud selguse saamiseks ning sellest lähtuvalt tegin ettepaneku järelevalve teostamiseks," ütles East. Sondas tekkinud segase olukorra tõttu – seal tegutseb seadusevastaselt kaks volikogu – olid Sonda vallavanemale Andrea Eichele suletud valla arved.

East ütles, et ta saatis eile nii valla valimiskomisjonile kui ka ebaseadusliku volikogu esimehele märgukirjad, et ebaseaduslikult tegutsev volikogu oma tegevuse lõpetaks. "Kui nad ka teistkordsele kirjale ei reageeri, pöördume kohtusse, et ka sealt otsusele kinnitust saada," selgitas East, kelle sõnul on Sondas tekitatud olukord, mis ei sea Ida-Virumaad Eesti silmes heasse valgusesse. Lisaks tunnistas East, et ta on kuulnud, et ka oma kohalt umbusaldusega tagandatud eksvallavanem Ivo Teder tutvustab ennast senini vallavanemana. "See segadus peab Sondas ükskord lõppema ning tegutsema peab vaid üks volikogu ja vallavanem."

Seda, et kohalikul valimiskomisjonil ei olnud endise volikogu laialisaatmiseks alust, leidis ka siseminister Margus Leivo, kelle arvates pole vastu võtmata jäänud arengukava piisav põhjendus volikogu laialisaatmiseks. "Seisukoht, et eelarve on seadusevastane ja õigustühine, kui eelarve koostamise ja vastuvõtmise aluseks pole võetud arengukavas sätestatud prioriteete, on ülevõimendatud," vastas Leivo talle tehtud järelepärimises.

Sonda vallavanema Andrea Eiche sõnul on nii tema kui kõigi valimisliitude esindajatest koosnev volikogu koalitsioon huvitatud, et segadus, mis kipub takistama volikogu ja vallavalitsuse tööd, laheneks. "Seni, kuni tegutseb kaks volikogu, ehkki ühel neist pole alust, on meie tegevus häiritud, kuna peame tõestama, et just meie otsused on seaduslikud," tõdes ta ning lisas, et on aeg poriloopimine vallas lõpetada ning hakata uuesti igapäevase tööga tegelema.

Eile kogunenud Sonda volikogu muutis ka senist vallavalitsuse koosseisu. Vallavalitsusest tagandati umbusaldusega pearaamatupidaja Silja Vask, kes jätkab küll oma ametikohal, kuid ei kuulu vallavalitsuse koosseisu. Vallavalitsuse uuteks liikmeteks on arendus- ja sotsiaalnõunik.

PR
Teisipäev, 31.08.2004

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale