Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Asemaavanem Agu Värimäe lahkus ametist
Poliitika Kümme aastat Ida-Viru maavalitsuses töötanud asemaavanem Agu Värimäe lahkus omal soovil ametist, kinnitades, et see samm pole seotud vähem kui kaks nädalat tagasi toimunud uue maavanema ametisse asumisega.

Värimäe pani lahkumisavalduse lauale selle nädala neljapäeval, maavanem Ago Silde rahuldas selle ning eile oli Värimäel viimane tööpäev.

"Olen kümme aastat siin töötanud ja ausalt öeldes soovisin ma juba ammu lahkuda, kuid mind sidusid teatud kokkulepped. Nüüd, uue maavanema ametisse asumisega mul enam mingeid kokkuleppeid polnud," sõnas ta.

Värimäe kinnitusel ei ole tema lahkumine seotud uue maavanemaga. Küsimusele, mida ta edasi tegema hakkab, vastas Värimäe, et kõigepealt puhkab. "Mulle on tehtud päris mitmeid tööpakkumisi, kuid ausalt öeldes pole ma veel midagi otsustanud."

Ago Silde ütles, et tema ei avaldanud Värimäele survet ametist lahkumiseks, kuid tal pole ka kavas vabanenud asemaavanema kohale uut kandidaati otsima hakata. Tema kinnitusel on siseministeerium algatanud reformi, mille käigus peaks muutuma maavalitsuste struktuur. "See struktuur pole peaaegu muutunud maavalitsuste loomisest saadik, kuid seadused on vahepeal muutunud ning maavalitsused ajale jalgu jäänud," rääkis maavanem.

Agu Värimäe on juba teine ametnik, kes pärast uue maavanema ametisse asumist tänavu 23. augustil Ida-Viru maavalitsusest omal soovil lahkus. Esimesena viis avalduse Silde lauale avalike suhete nõunik Anne Jundas. Teine nõunik Heli Ferschel, kelle ülesandeks oli maavanema abistamine, lahkub koondamise tõttu lähiajal, pärast seda, kui puhkuselt naaseb. Ehkki maavanema kohusetäitja Leo Raidma oli ise see, kes aasta tagasi selle ametikoha lõi ning Ferscheli tööle võttis, allkirjastas ta koondamiskäskkirja, kui ta viimast päeva maavanema kohusetäitja oli. Aasta maavalitsuses töötanud Ferschelile maksab riik koondamise tõttu seitsme kuu töötasu.

ERIK KALDA
Laupäev, 4.09.2004

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· IVMV


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale