Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Sondas on jälle vaid üks volikogu
Poliitika Sonda valimiskomisjon, mis sai teisipäeval endale uue aseesimehe, tühistas oma otsuse volikogu laialisaatmise kohta, lõpetades nii segaduse, kus vahepeal käis vallas koos kaks volikogu koosseisu.

Maakonna valimiskomisjoni esimehe maasekretäri Eve Easti sõnul tühistati teisipäeval Sonda valimiskomisjonis vahepeal segadust tekitanud otsus number kolm, millega volikogu laiali saadeti. "See tähendab kõikide segaduste lõppu Sondas – seal on üks tegutsev volikogu, volikogu esimees ja vallavanem," tõdes East, kelle sõnade kohaselt oli juhtum, kus ühes omavalitsuses peavad ennast õiguslikuks kaks volikogu, maakonnas ainulaadne. "Loodan, et see on õpetuseks teistele, et enne otsuste tegemist tuleb põhjalikult seadusi uurida, vältimaks sellist segadust," ütles ta.

Ebaseaduslik volikogu, mis kogunes pärast valimiskomisjoni otsust, jõudis koos käia kahel korral, vallavalitsusse on Easti sõnul jõudnud vaid ühe istungi protokoll.

Sonda valimiskomisjoni kutsus kokku seaduse kohaselt komisjoni noorim liige, kuna valimiskomisjoni esimees Luule Lipp on haiguslehel volikogu laialisaatmise otsusest alates. End valimiskomisjonist tagandanud aseesimehe kohale valiti uus inimene.

Kas valimiskomisjoni esimeest ootab ka mingi karistus, jääb Easti sõnul vallavanema otsustada, kuna komisjoni eesotsas olev vallasekretär töötab vallavanema otseses alluvuses.

Sonda vallavanema Andrea Eiche sõnul algatavad nad vallasekretäri suhtes ametliku juurdluse ning arvatavasti ootab teda distsiplinaarkaristus. "Põhjust juurdluse algatamiseks on rohkem kui küll," tunnistas Eiche.

PR
Neljapäev, 23.09.2004

 
Seotud viited
· Veel Poliitika


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale