Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Umbusaldatud vallavanem keeldub ametiautot tagastamast
Poliitika Sonda vallavanema ametikohalt umbusaldusega tagandatud Ivo Teder keeldub tagastamast vallale kuuluvat ametiautot, kuna temani pole jõudnud volikogu umbusaldusotsust. Eksvallavanem kardab, et auto tagastamisel saab valla vara kahjustada.
Sonda vallavanem Andrea Eiche.

2003. aasta alguses Sonda vallale liisinguga ostetud Kia Rio on senimaani augusti keskpaigas volikogu poolt umbusaldatud Ivo Tederi käes ning too keeldub ametiautot tagastamast. Sonda praegune vallavanem Andrea Eiche ütles, et ta on neli-viis korda palunud Tederil auto tagastada, kuid iga kord on eksvallavanem seda tegemast keeldunud, öeldes, et tema on juriidiline vallavanem ja seetõttu pole Eichel alust autot tagasi nõuda.

Politsei soovitas treilerit

Eiche on abi saamiseks kahel korral politseisse pöördunud, kuid sealt kinnitati, et kuna tegemist on tsiviilasjaga, peab otsus tulema tsiviilkohtust. Politsei on omalt poolt valmis ainult selgitama, miks Teder autot tagastamast keeldub. "Tsiviilkohtusse minek tähendab nelja-viie kuu pikkust protsessi. Vald maksab auto eest liisingut, aga auto ise on endise vallavanema käes ja me ei tea, kas ta seda kasutab või mitte," ütles Eiche. Tederi käes oleva auto tehniline pass on praeguseks kehtetu, uute andmetega uuendatud dokument on Eiche käes.

Tederi käes on ka valla osalusega Life-projekti raha eest ostetud mobiiltelefon ning kadunud on osa dokumente. "Meil pole ka võimalust valla vara kiireks tagasisaamiseks. Seadus meile siin appi ei tule," ütles Eiche.

Politsei soovitas vallavalitsusel neile kuuluva auto treileriga minema vedada, kuid Eiche lootis siiski Tederiga rahumeelse lahenduseni jõuda. "Käisime tema juures kodus, lootes saada mõistlikku vastust. Ütlesime, et kui ta autot ära ei anna, siis peame selle treileriga minema vedama. Teder esitles meie vestlust ajakirjanduses kui vägivallaga ähvardamist," ütles Eiche. Varem Tederi kodu juures seisnud auto on praeguseks sealt kadunud ning nüüd ei tea vald ka oma auto asukohta.

Kardab valla vara kahjustamist

"Kuni minuni pole jõudnud otsust minu umbusaldamise kohta, olen ma jätkuvalt vallavanem ega anna autot ära enne, kui mul on riigikohtu lahend selle kohta, et kõik volikogus vastu võetud otsused, sealhulgas minu umbusaldamine, on seaduslikud," ütles Teder. Ta lisas, et ei saa autot tagastada, kuna kardab, et sel juhul saab valla vara kahjustada, jättes täpsustamata, mis võib autoga Sondas juhtuda. Tema kinnitusel seisab auto praegu kindlas kohas ning isiklikeks sõitudeks ta seda ei kasuta.

Eiche sõnul on Tederile korduvalt püütud volikogu otsust tema umbusaldamise kohta edasi anda, kuid endine vallajuht keeldub seda vastu võtmast. Teder tunnistab, et ta pole saanud mahti tema nimele tulnud tähitud kirjadele postkontorisse järele minna. "Kuna ma pole seda otsust saanud, ei saa ma seda ka edasi kaevata. Seega pole kuu aja pikkune edasikaebamisõigus veel tiksuma hakanudki," ütles ta.

Sonda vallavolikogu liige, valimisliitu Muutuste Tuuled kuuluv Aare Lek esitas maavanemale järelepärimise, kuna ei pidanud Ivo Tederi umbusaldamist õiguslikuks, sest tema hinnangul ei olnud otsuse teinud volikogu seaduslik. Ida-Viru maasekretäri Eve Easti sõnul on nad Leki järelepärimise üle vaadanud, Tederi umbusaldamine oli seaduslik.

GERLI ROMANOVITŠ
Teisipäev, 12.10.2004

 
Seotud viited
· Veel Poliitika


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale