Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Viru üksik-jalaväepataljoni juhib major Neeme Kaarna
Militaar Alates esmaspäevast juhib jalaväe väljaõppekeskust Viru üksik-jalaväepataljoni major Neeme Kaarna, kes vahetas välja oma teenistust maaväe staabis jätkava kolonelleitnant Jüri Järveläineni.

Esmaspäevahommikusel rivistusel kolonelleitnant Jüri Järveläinenilt pataljoni lipu üle võtnud major Neeme Kaarna tunnistas, et pataljon töötab hästi, ning lubas, et see hakkab toimima veelgi paremini. "Viru üksik-jalaväepataljon on jätnud mulle väga hea mulje. Meie ülesandeks on ajateenijate väljaõpetamine ning selle paremaks korraldamiseks tahan senisest rohkem teha koostööd omavalitsuste ja Eesti Põlevkiviga, kes on väliõppusteks meile oma territooriumi lahkelt kasutada andnud," ütles ta.

Lisaks väljaõppele paranevad ka ajateenijate olmetingimused – uus kasarmu, mille ehitamist alustati aasta tagasi, on valmis ja kasutusel, uus meditsiinipunkt on samuti valmis ja ootab ainult sisustust. "Staabi ja teiste hoonete remondiks oleks vaja veel investeeringuid. Usun, et see töö on lähiaastateks ka planeeritud, ma pole jõudnud ennast veel kõigega kurssi viia," tunnistas Kaarna. "Kõigil väljaõppekeskustel on omad erinevused ja mul on vaja aega sisseelamiseks, et siinsed eripärad endale selgeks teha," lausus ülem.

Major Kaarna on alates 1992. aastast teeninud rühma-, kompanii- ja staabiülemana mitmetes väeosades. Ta on lõpetanud Soome maakaitsekõrgkooli ning vanemstaabiohvitseri kursused Soome riigikaitsekõrgkooli juures. Enne praegusele ametikohale määramist teenis ta maaväe staabi jalaväeinspektsioonis. Major Kaarna on MTÜ Kalev üksik-jalaväepataljoni ohvitseride kogu esimees.

Viru üksik-jalaväepataljon on maaväe väljaõppekeskus, mille põhiülesandeks on ajateenijate baasil jalaväe- ja tankitõrjeüksuste väljaõpe ja ettevalmistamine.

GERLI ROMANOVITŠ
Neljapäev, 4.11.2004

 
Seotud viited
· Veel Militaar
· Eesti


Enim loetud teemast Militaar:
Võidupüha ajal võib Jõhvi kesklinna saabuda tankSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale