Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Kahe riigi passi soovinud naine sai hoopis kriminaalasja
Kriminaal Pensionär, kes lihtsamaks piiriületuseks püüdis lisaks Venemaa passile pettusega saada ka Eesti isikutunnistust, anti valeandmete esitamise eest kohtu alla.

Kohtla-Järvel elav naispensionär esitas kodakondsus- ja migratsiooniameti Jõhvi büroole taotluse välismaalase passi saamiseks, kus ta väitis, et tal pole ühegi riigi kodakondsust. Ametnikud selgitasid siiski välja, et naine oli 1997. aastani tõepoolest kodakondsuseta isik ja omas välismaalase passi, ent dokumendi kehtivusaja lõppedes taotles ta Vene Föderatsiooni kodakondsust, mille ta ka sai.

Prokurör Rita Hlebnikova aga ütles, et sel aastal esitas naine taotluse saada Eesti riigilt isikut tõendav dokument, kuid jättis selles märkimata, et tal on Venemaa kodakondsus.

Uurijale seletas kahte passi ihanud naine, et ta lootis saada mõlema riigi dokumenti, et hõlpsamalt Eesti-Vene piiri ületada. Ta põhjendas sellist vajadust asjaoluga, et tal on Venemaal vanemate hauad ning seal elab tal ka sugulasi. Karistusseadustik näeb ametiasutusele valeandmete esitamise eest, kui see on toime pandud ametliku dokumendi saamiseks, ette rahalist karistust või kuni ühe aasta pikkust vangistust. Prokurör saatis kohtule süüdistusakti keskmenetluse korras, milles ta teeb ettepaneku karistada naist valeandmete esitamise eest miinimummääras ehk 1500 krooni suuruse rahalise karistusega.

PR
Kolmapäev, 29.12.2004

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal
· Eesti


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale