Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Politseiniku surnuks sõitnud mees astub kohtu ette
Kriminaal Viru ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse toimiku, mis puudutab tänavu suvel Narvas politseiniku surnuks sõitnud mehe süüasja.

Uurimine tuvastas, et varem kolm korda kohtulikult karistatud Mihhail Pöörman (28) sõitis tänavu 12. juuni keskpäeva paiku Narvas Rahu tänava 40. maja juures purjuspäi suurel kiirusel otsa politseikonstaabel Aleksandr Tihhomirovile (47). Jooksutrenni teinud politseinik lendas saadud löögist Pöörmani BMW kapotile ning lendas läbi purunenud klaasi salongi.

Ringkonnaprokurör Konstantin Rostovtsevi sõnul tiris Pöörman rängalt vigastatud politseiniku pärast kokkupõrget autost välja, asetas ta kõnniteele ning põgenes sündmuskohalt, jättes auto sinnapaika. Kannatanu suri mitu tundi hiljem saadud vigastustesse haiglas. Kohe pärast õnnetust helistas süüdlane ise politseisse ning teatas, et temalt on auto ärandatud. Politsei selgitas välja, et mees oli eelmisel ööl Narva-Jõesuus pummeldanud. "Ta tahtis jätta muljet, et ärkas hommikul Narva-Jõesuus ning tema auto oli ärandatud ja avarii tegid ärandajad," rääkis Rostovtsev. Kui politsei mehe õhtul tabas, tuvastas ekspertiis tal ka siis joobe.

Tunnistajate sõnul oli Pöörman enne avariid autost välja lasknud ühe naise, kelle ta Narva-Jõesuust Narva tõi, kuid tema isik jäigi tuvastamata. Prokuröri sõnul selgitas Pöörman kannatanu abita jätmist asjaoluga, et ehmatas juhtunust ära ning seetõttu põgenes.

Politsei andmetel ei ole Pöörman ka enne seda juhtumit seadusi kuigivõrd austanud. Varem kolm korda kriminaalkorras karistatud mees vabanes viimati vanglast eelmisel aastal pärast kuue aasta pikkust karistust röövimise eest.

Pöörman anti kohtu alla karistusseadustiku kahe paragrahvi alusel. Üks neist näeb ette vastutust liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumise eest, kui sellega on põhjustatud inimese surm. Teise paragrahvi sisuks on eluohtlikus seisundis oleva inimese abita jätmine. Esimesel puhul nähakse ette kuni viie aasta pikkust vangistust, teine paragrahv näeb aga ette rahalist karistust või kuni kolme aasta pikkust vangistust.

ERIK KALDA
Kolmapäev, 29.12.2004

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal
· Narva


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale