Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Kohtla-Järve volikogu liige anti kohtu alla
Kriminaal Prokuratuur andis kohtu alla Kohtla-Järve volikogu liikme Sergei Zahharovi, keda süüdistatakse ulatuslikus maksupettuses.
Sergei Zahharov kinnitab, et maksu- ja tolliameti süüdistustel maksude maksmisest kõrvalehoidmises pole mingit alust.

Zahharovit süüdistatakse selles, et kaks temale kuulunud firmat jätsid aastatel 1997-2002 riigile maksmata ligi seitsme miljoni krooni ulatuses makse, mida maksu- ja tolliamet nüüd oma tsiviilhagis mehelt nõuab. "Olen veendunud, et tõendeid on piisavalt, et Zahharovi süüd kohtus tõendada," kinnitas kriminaalasja kohtusse saatnud Viru ringkonnaprokurör Olga Dorogan.

Saadik süüd ei tunnista

Zahharov omakorda on kindel, et tema süüdistamisel kriminaalkuritegudes pole mingit alust. "See on täiesti alusetu süüdistus ja need numbrid on ülespuhutud," sõnas Zahharov Põhjarannikule, lisades, et tollase maksupettuste uurimise keskuse esmane kontroll oli lohakalt läbi viidud. "Algne kontroll on läbi viidud ebakvaliteetselt, sest neil polnud firma raamatupidamisdokumente ning järeldused tehti panga kontoväljavõtete alusel. See aga pole veeranditki kogu vajalike dokumentide hulgast," kinnitas Zahharov. Ta ei soovinud öelda, kus olid kontrollimise ajal Zahharovi kahe firma raamatupidamisdokumendid, et maksuametnikud neid kontrollida ei saanud. "Seda ei taha ma praegu öelda, ootame, kuni algab kohus," sõnas ta. Lisaks Zahharovile on samas kriminaalasjas maksudest kõrvalehoidmise süüdistusega kohtu alla antud veel üks isik.

Üks firma müüdud, teine seiskunud

Zahharovi omaaegsetest firmadest, mille tegevuse vastu maksuamet huvi tundma hakkas, müüs ta OÜ Maxi-Se maha ning OÜ Radmet Mets majandustegevus seiskus, kui mees kuriteokahtlusega 2002. aasta sügisel kuuks ajaks vahistati. Mõlemad firmad tegelesid kaupade vahendamisega. Seda, millega Zahharov praegu tegeleb, ta öelda ei soovinud. "Aga olen ka Kohtla-Järve volikogu liige ja tegelen aktiivselt ühiskondliku tegevusega," rääkis EÜRPsse kuuluv Zahharov. Kriminaalkoodeksi paragrahv, mille alusel Zahharov kohtu alla anti, lubab süüdimõistmise korral karistada kuni seitsmeaastase vanglakaristusega, 2002. aasta sügisest kehtima hakanud karistusseadustik näeb aga ulatusliku maksudest kõrvalehoidmise eest ette kuni kümne aasta pikkust vangistust.

Zahharov sai laiemalt tuntuks 2002. aasta valimiskampaania ajal, mil ta levitas Kohtla-Järvel lendlehti, kus reklaamis ennast kui hoolitsevat viie lapse isa, nimetades end Batjanjaks (vene k isake – E. K.). Hiljem ilmnes, et ta ei tundnud oma kolme esimesest abielust pärit lapse vastu huvi ning võlgnes neile ka tuhandeid kroone elatusraha.

Sergei Zahharov on teine Kohtla-Järve volikogu liige, kes viimase poolteise kuu jooksul kohtu alla on antud. Mullu novembri lõpus saatis prokuratuur kohtusse linnavolikogu esimehe Valeri Korbi ametialast lohakust käsitleva kriminaalasja. Prokuratuur paneb Korbile süüks, et tema tegevuse tõttu kannatas Ahtme spordihalli ehitusel peatöövõtjaks olnud AS Silbet rohkem kui miljoni krooni suurust kahju. Süüdistuses seisab, et aastatel 1998 ja 1999 andis toona Kohtla-Järve linnapeana töötanud Korb kahel korral korralduse kanda linnaeelarvest spordihalli ehitusel alltöövõtjana tegutsenud OÜ-le Mantuas raha summas, milleks polnud peatöövõtja nõusolekut. Süüdistuse järgi sai Mantuas seetõttu üle miljoni krooni võrra rohkem raha, kui ta töid oli teostanud ning Korb andis need korraldused, ilma et tal oleks selleks olnud dokumentaalset alust.

ERIK KALDA
Neljapäev, 13.01.2005

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal
· Silbet


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale