Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Politsei tabas narkomaanist kotivarga
Kriminaal Politsei tabas narkomaani, kes viimasel ajal rebis Jõhvi ja Kohtla-Järve tänavatel naistelt käekotte.

Teisipäeva õhtul vahistatud töötu narkomaan Pavel (23) varastas ainuüksi möödunud nädala jooksul käekoti seitsmelt naiselt. Kokku on mehe arvel kaheksa politseis registreeritud kotivargust, peale selle tunnistas ta üles kolm vargust, mille kohta politseile polnud avaldust tehtud, rääkis Viru ringkonnaprokurör Indrek Rebase. Kannatanutele tekitatud kogukahju ulatub 17 000 kroonini. Enamasti tegutses kurjategija Jõhvis, kuid üksikud vargused pani toime ka Kohtla-Järve Ahtme linnaosas.

Kuigi lisaks rahale langes Paveli saagiks ka näiteks dokumente ja muid asju, mida esmapilgul hõlpsalt rahaks teha pole võimalik, ei visanud kurjategija neid asju siiski minema. "Ta peitis need ära väljapoole oma elukohta, lähtudes loogikast, et täinahka võib veel 100 aasta pärast vaja minna," sõnas prokurör.

Eile lubas kohus Paveli kuni pooleks aastaks vahi alla võtta. Kriminaalkorras on ta karistamata, kuid teda on korduvalt karistatud halduskorras, sealhulgas uimastite tarbimise eest ning trahvid on maksmata. Pavel tunnistas uurijale, et ta on juba pikaaegne narkomaan ning raha oli tal vaja narkootikumide soetamiseks. "Otstarbekas oli ta vahi alla võtta, sest vabadusse jäädes oleks ta oma tegevust ilmselt jätkanud," sõnas prokurör. Seda, kas Pavelil oli ka kaasosalisi, selgitab uurimine. Kriminaalasi on algatatud paragrahvi alusel, mis näeb ette vastutust avaliku, kuid vägivallata varguse eest ning süüdimõistmisel võib teda oodata ühe kuni viie aasta pikkune vangistus.

Ida-Virumaa linnades, eriti Kohtla-Järvel ja Jõhvis sagenesid eelmise aasta lõpus ning käesoleva algul plahvatuslikult juhtumid, kus tänaval kõndivatelt naistelt kott käest rebitakse. Peamiselt on ohvriteks valitud keskealisi, üle 40 aasta vanuseid naisi. Politsei eeldas vargustelaine alates, et ilmselt on tegu mitme narkomaanide grupiga.

PR
Reede, 14.01.2005

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal
· Ida-Virumaa


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale