Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Politseinikku hammustanud röövel läks kohtu alla
Kriminaal Viru ringkonnaprokurör Elvira Kurbat andis kohtu alla Narva noormehe, kes solvas ja hammustas teda korrale kutsuma tulnud politseinikku.

2003. aasta juunikuu öösel kutsusid Narva 26.Juuli tänava elanikud välja politsei, sest purjus noortekamp lärmas ühe maja trepikoja ees. Kohaletulnud politseipatrull ei suutnud noortekampa maha rahustada ning kutsuti välja teinegi ekipaaž, rääkis prokurör Kurbat. Kõige sõjakam oli samas majas elav Oleg, kes tänavu saab 20aastaseks. Noormees hakkas politseinikku sõimama ning peagi tulid majast välja ka Olegi ema ja vend, kes noormeest kaitsma asudes samuti politseitöötajate suunas vihaseid lauseid loopisid. Olegi vend taltus alles pärast seda, kui politsei tema rahustamiseks pisargaasi kasutas.

Kui Oleg politseiautosse pandi ja jaoskonda viidi, ei taltunud ta ka siis, jätkates rõvedat sõimamist ning tagatipuks hammustas politseitöötajat sõrmest. Tulemuseks oli see, et noormees peab kohtus vastust andma võimuesindaja solvamise eest ning vägivalla eest võimuesindaja suhtes.

Sama aasta novembris läks Oleg Narvas Metsa tänaval asuvasse eramajja. Kell seitse hommikul lukustamata ukse kaudu sisenenud nooruk askeldas segamatult kahekorruselise eramu esimesel korrusel, korjates kokku ning pannes äraviimiseks valmis talle väärtuslikuna näinud kraami, samal ajal kui pererahvas oli maja teisel korrusel. Kui Oleg maja teisele korrusele jõudis, märkas teda aga perenaine, ehkki sissetungija püüdis end tugitooli taha peita. Nähes, et ta on vahele jäänud, haaras Oleg taskust liharaiumiskirve, mille ta oli esimesel korrusel asunud köögist kaasa haaranud ning ähvardas sellega perenaist. Seejärel kurjategija põgenes.

Prokurör Elvira Kurbat ütles, et ta pakkus Olegile kokkuleppemenetlust, mille kohaselt oleks noormees pidanud nõustuma ka poole aasta pikkuse reaalse vangistusega ning ülejäänud vangistus oleks olnud tingimisi. Ent noormees polnud nõus vangi minema ning nüüd otsustab kohus, millist karistust Oleg väärib. Karistusseadustik lubab süüdimõistmisel nende tegude eest määrata kuni kümme aastat.

ERIK KALDA
Laupäev, 29.01.2005

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal
· Narva


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale