Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Töötuse vähenemine on pidurdunud
Sotsiaal Eelmisel aastal langustrendi võtnud Ida-Viru tööpuuduse tase on tänavu jaanuaris pidurdunud ja registreeritud töötute arv püsib kümne tuhande ringis.

Eelmise aasta jooksul vähenes töötute arv maakonnas ligikaudu tuhande võrra. Kui eelmise aasta alguses oli tööhõiveametis end töötuna registreerinud 10 828 idavirulast, siis sügiskuudeks langes nende arv alla kümne tuhande piiri ja püsis sel tasemel aasta lõpuni. Tänavu jaanuaris hakkas töötute arv taas kerkima ja jõudis 10 186 inimeseni, mis teeb 8,4 protsenti maakonna tööealistest elanikest.

Kõige suurem oli tööpuuduse tase jaanuaris Kohtla-Järvel, kus see küündis 9,3 protsendini. Lüganuse vald oli kõige väiksema tööpuudusega omavalitsus maakonnas, seal oli töötuid 4,4 protsenti.

Ida-Viru tööhõiveameti juhi Maie Metsalu sõnul kasvatasid jaanuaris tööpuuduse taset peamiselt ASi Narva Elektrijaamad renoveerimisel hõivatud olnud Alstom Eesti töötajad. "Nende jaoks sai töö selle aasta alguses lihtsalt otsa," tõdes Metsalu.

Metsalu hinnangul peaks tänavu tööpuuduse tase maakonnas püsima enam-vähem sama, kui eelmise aasta lõpus. "Märkimisväärset vähenemist prognoosida ei saa, ja suurt tõusu samuti mitte," ütles Metsalu.

Suurkoondamisest on tööhõiveametit teavitanud Kreenholm ja ka Alstom Eestis jätkub veel tänavugi töötajate koondamine. "Sealt Narva poolt on karta ligikaudu tuhande töökoha kadumist," tõdes Metsalu, kes usub, et tasakaaluks tekib tänavu maakonda juurde vähemalt sama palju uusi töökohti.

"Sillamäe sadama arendajad on käinud meie juures küllaltki konkreetsete soovidega ja usun, et paljud Alstom Eesti töötajad võivad seal rakendust leida," ütles Metsalu.

Maie Metsalu sõnul on viimasel ajal tööhõiveametis käinud töötajate värbamise vastu huvi tundmas varasemast rohkem ettevõtjaid. "Uute ettevõtete rajamise plaane on praegu rohkem kui ealeski varem, aga iseküsimus on, kui paljud neist ja millal teoks tehakse," ütles Metsalu.

ERIK GAMZEJEV
Kolmapäev, 9.02.2005

 
Seotud viited
· Veel Sotsiaal
· Narva
· Sillamäe
· Eesti


Enim loetud teemast Sotsiaal:
Noored kehtestavad Kurtna noortekeskuses ise reegleidSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale