Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Viru pataljon juhib ''Kevadtormil'' vägesid
Militaar Maikuus Võru- ja Valgamaal toimuval maakaitseväe suurimal õppusel "Kevadtorm" juhib jalaväerühmade tegevust Viru üksik-jalaväepataljon, kes sel nädalal koos õppuse brigaadistaabiga sõja kaardil maha mängib.

Maikuus Lõuna-Eestis toimuval maaväe suurõppusel "Kevadtorm" teeb kaasa suurem osa Viru üksik-jalaväepataljoni staabiohvitseridest. Lisaks osalevad õppusel ka ajateenijad.

Kui varasematel aastatel on Viru üksik-jalaväepataljon jao kaupa õppusel osalenud, siis pataljoni tuleb neil juhtida esimest korda. "Meie ülesandeks on kohapeal vahendada brigaadi juhtkonna ülesandeid ja anda käsklusi," ütles Viru üksik-jalaväepataljoni ülem major Neeme Kaarna. Tema sõnul on nad ka varem pataljoniõppusi korraldanud, kuid siis on tegemist olnud arvestusliku isikkoosseisuga, sel korral aga on nende juhtida pataljoni jagu ajateenijaid.

Selleks, et nädal aega kestval õppusel, kus osaleb tuhatkond ajateenijat ja reservväelast, kõik laabuks, on Viru üksik-jalaväepataljoni staabiohvitserid käinud tutvustaval seminaril ning harjutavad koos brigaadistaabiga nädal aega Jõhvis, mängides õppuse kaardil läbi. Märtsikuus sõidetakse juba õppusepaigale ettevalmistusi tegema. Õppus ise kestab ohvitseridele kolm nädalat, täiskoosseisus koos ajateenijatega nädal aega. Siis mängitakse lahingülesandeid, millega kontrollitakse, kui hästi väljaõppe saanud ajateenijad hakkama saavad. "See näitab ära ka selle, mida peame väljaõppes muutma või millele rohkem rõhku panema," lausus Kaarna.

Vastaspooleks on sel aastal elukutselistest sõjaväelastest koosnev Scoutspataljon.

Brigaadiülem major Toivo Treima sõnul sujuvad käsuliin ja koostöö Viru pataljoni ohvitseridega ladusalt. "Meie eesmärk on, et kohapeal sujuks kõik võimalikult hästi, selleks peame kontrollima ühelt poolt enda valmisolekut, teisalt tehnikat," ütles Treima, kelle sõnul on seni toimunud "Kevadtormide" käigus küll ette tulnud venimist käskluste andmisel, kuid mitte alati pole selle põhjuseks olnud inimesed, vaid hoopis tehnika. "Kui metsad on paksud ning orud sügavad ja levi pole, siis on raske midagi teha," lausus major.

Eelmisel aastal toimus "Kevadtorm" Ida- ja Lääne-Virumaal.

GERLI ROMANOVITŠ
Neljapäev, 17.02.2005

 
Seotud viited
· Veel Militaar
· Eesti


Enim loetud teemast Militaar:
Võidupüha ajal võib Jõhvi kesklinna saabuda tankSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale