Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaþ


  
Sillamäe tütarlaps saab ilu tagasi
Sotsiaal Maria Vinogradova ema Svetlana on tänulik kõikidele inimestele, kes tahavad aidata tema tütrel näoarmist vabaneda.

29. jaanuaril Põhjarannikus ilmunud loos ""Keelekümbluse" jäljed jäid näole ja hinge" vesteti nukker lugu Sillamäe tüdrukust Maða Vinogradovast, kes 2000. aastal suundus maale eesti keelt õppima ning sai seal koeralt pureda. Üleelatud õudusi ei lase unustada siiani tüdruku näol olevad armid. Armidest vabanemiseks ja nägemise säilitamiseks oleks vaja kallist plastilist operatsiooni, mida Peterburi arstid on valmis küll tegema, kuid erakliiniku teenuste eest tasumiseks pole tütart üksinda kasvataval emal raha. Maria lugu ajakirjanduses avalikustades pöördusid nad abipalvega Ida-Virumaa ja Eesti elanike poole.

Häid inimesi leidus ning Maria arvelduskontole hakkas raha laekuma. Kolme nädalaga on Vinogradovad peaaegu kogu operatsiooniks vajaliku summa kokku saanud ning nüüd on kindel, et ema ja tütar sõidavad Peterburi. Kogenud kirurgid juba ootavad neid, operatsioon on määratud 1. märtsiks.

„Oleme väga tänulikult kõigile, kes meie õnnetusele kaasa tundsid ja meile jõukohast abi andsid,“ palus Svetlana meie ajalehe lugejatele edasi öelda. Ta tõdes, et suur osa annetusi tuli Ida-Virumaa elanikelt.

„Vastukajasid oli väga palju, meile helistati, tunti kaasa ja püüti ergutada,“ ütles ta. „Öeldi, et jagatakse seda, mis võimalik. Maða arvele laekus summasid alates 35-50 kroonist ja ka suuremaid. Meil on hea meel iga telefonikõne ja annetuse üle.“

Vinogradovad on õnnelikud, et tänu lahketele eestimaalastele on neil reaalne lootus oma unistus teoks teha. Maria tarvis kogusid raha ka tema kaaslased Vanalinna koolist, aitasid ka inimesed mujalt Eestist. Üks tallinlane annetas väga suure, tuhande dollariga võrduva summa. Ta helistas enne, vestles Maða emaga ja ütles, et sai hiljuti päranduse ning tahab tüdrukut aidata, et anda talle tagasi usk inimeste headusesse.

Suure summa annetas Maria raviks ka üks tallinlanna, kellest Vinogradovad midagi ei tea.

„Maða on nende aastate jooksul nii palju üle elanud, et ta oli meelt heitmas ega tahtnud enam kedagi uskuda,“ meenutab ema. „Loodan, et nüüd arvab ta inimestest teisiti. Ta peab veel palju vastu pidama ja üle elama, kuid nüüd me teame, et me pole oma õnnetuses üksi jäänud.“

IRINA KIVISELG
Neljapäev, 17.02.2005

 
Seotud viited
· Veel Sotsiaal
· Sillamäe
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Sotsiaal:
Noored kehtestavad Kurtna noortekeskuses ise reegleidSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale