Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Kiviõli linnapea tegevust uurib politsei
Kriminaal Politsei algatas kriminaalmenetluse, et selgitada, kas Kiviõli linnapea Tiit Kuusmiku tegevuses ilmneb kriminaalkuriteo tunnuseid.

Ida politseiprefektuur avas kriminaalasja ametiseisundi kuritarvitamise paragrahvi alusel, tuginedes Kiviõli volikogu liikme ja endise abilinnapea Inno Nauri avaldusele. Naur avaldas politseile, et mullu mais ja juulis sõlmis linnapea Kuusmik OÜga Astnik Ehitus hankelepingud, ilma, et tal olnuks selleks volitusi. Jutt on lepingutest, mis sõlmiti firmaga kahe Kiviõli tühjaksjäänud elumaja lammutamiseks. Naur ütles Põhjarannikule, et linnavalitsus omab õigust linnale rahaliste kohustuste võtmiseks eelarves selleks ettenähtud kulutuste piires, kuid nende lepingute puhul polnud neid kulutusi möödunud aasta eelarves arvestatud. Ta lisas, et kui linnavalitsusel on õigus võtta linnale jooksva eelarve raames kohustusi ilma volikogu eraldi nõusolekuta 400 000 krooni piires, siis nende lepingute näol võeti linnale 480 000 krooni suurune kohustus.

Kuusmik seostab rünnakuid valimistega

Kiviõli linnapea Tiit Kuusmik kinnitas eile Põhjarannikule, et ametlikult teda kriminaalasja algatamisest veel teavitatud pole. "Kui öeldakse, et linnavalitsusel polnud volitusi, siis ma küsiksin, et millised need volitused siis peaksid olema ja milliste dokumentidega kaetud? Seaduse järgi on linnavalitsus pandud ju linnaga seotud küsimusi otsustama," sõnas ta. Kuusmik pidas Nauri süüdistusi seda kummalisemaks, et Naur ise oli see, kes oma abilinnapeana töötamise ajal veelgi varem samuti tühjaksjäänud majade lammutamise küsimustega ning hankekonkursside korraldamisega tegeles.

"Nii ju väidetakse, et sellised rünnakud käivad minu palga sisse," sõnas Kuusmik, "aga valimised on tulemas ja eks konkurendid on tarvis iga hinna eest kõrvaldada."

Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Kalmer Kask ütles, et see, kas linnapea tegevuses on kuriteo tunnuseid või mitte, selgub alles pärast seda, kui politsei on saanud kätte ja tutvunud kõnealuste lepingute sisuga ning võtnud asjassepuutuvatelt isikutelt ütlused.

Käesolev kriminaalasi on Tiit Kuusmiku linnapeaks olemise ajal juba teine, mis seotud tema ametialase tegevusega. Möödunud aastakümne lõpul andis kapo Kuusmiku kohtu alla, süüdistades teda samuti ametialases kuriteos. Toona süüdistati linnapead selles, et linna heakorraettevõtte erastamisel 1996. aastal sõlmis ta väidetavalt ebaseadusliku lepingu heakorraettevõtte ostnud firmaga Elkarin, mille tulemusel läksid ostjafirmale üle ka heakorraettevõtte kontod, millel oli 600 000 krooni raha. Hiljem prokurör loobus süüdistusest ning kohus mõistis Kuusmiku õigeks.

ERIK KALDA
Neljapäev, 17.02.2005

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal
· Kiviõli linn


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale