Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Aprillis avab uksed uimastisõltlaste abistamise keskus
Sotsiaal Reedel andsid firma Kameko Ehitus töömehed Kohtla-Järve linnavalitsusele üle tulevase narkosõltlaste sotsiaalabikeskuse.

Vastuvõtukomisjonil märkusi polnud, Ahtme maantee 48 asuvasse värske ilme saanud majja võiks juba homme sisse kolida. Kuid projektijuhi Vjatšeslav Akimovi sõnul veereb bürokraatiamasin aeglasemalt kui sooviks ning seepärast võtab keskuse sisustamine veel aega.

„Mul on hea meel teatada, et 15. veebruaril toimus sotsiaalministeeriumis vabariikliku komitee istung, kus võeti vastu otsus tunnistada Kohtla-Järve keskus riigis pilootprojektiks,“ ütles Akimov. „See avatakse esimesena, sest Kohtla-Järve linnavõimud said ettevalmistustööga kõige kiiremini hakkama. Eritellimusel valmistatud mööbel jõuab kohale alles mais, kuid avamisega nii kaua ootama ei pea – sotsiaalministeeriumi töötajad lubasid keskuse juba märtsis ajutise sisustusega kindlustada. Seepärast loodan, et 1. aprilliks oleme külastajatele avatud. Praegu valime tulevasi töötajaid, kes on aasta jooksul spetsiaalse ettevalmistuse saanud.“

Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Valeri Korb rõhutas, et linn on sellest projektist huvitatud, sest narkomaaniaprobleemi on mõttetu eitada. Sotsioloogilised uuringud on näidanud, et üle 40 protsendi üldhariduskoolide õpilastest on uimasteid proovinud. Kohtla-Järvel on mõningane kogemus narkomaania ennetamisel, linnavolikogu viimasel istungil lisati linna arengukavva uimastite leviku vähendamisega seotud punktid. Kuigi tulevases keskuses sõltlasi ei ravita, mõistab võib-olla mõni narkovõrku sattunu, et tema kõrval on inimesed, kes on valmis tema probleemi mõistma ja teda aitama. Võib-olla leitakse siis üheskoos viis, kuidas sõltuvusest vabaneda.

IRINA KIVISELG
Laupäev, 19.02.2005

 
Seotud viited
· Veel Sotsiaal


Enim loetud teemast Sotsiaal:
Noored kehtestavad Kurtna noortekeskuses ise reegleidSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale