Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Trenni teinud piirivalvurid tabasid raudteevargad
Kriminaal Neljapäeva õhtul sattus rühm treeningul olnud piirivalvureid peale raudteelt relsse varastanud meestele ning kurjategijad võeti kinni.

Kuuest mehest koosnev luurerühm tegi Vaivara vallas trenni, valmistudes eeloleval suvel toimuvaks sõjaliseks võistluseks Erna, kui märkasid Soldina raudteejaama lähedal, et keegi on raudtee kõrvalharult maha saaginud ja äraviimiseks valmis pannud raudteerelsid. Sealsamas vedelesid ka raudteerüüstajate tööriistad. Piirivalvurid teatasid kahtlasest vaatepildist politseile ning peagi avastati sündmuskohal värsked jäljed. "Kuna tegu on luurerühmaga, oskasid nad olukorda hinnata ning koos politseiga mindi mööda jälgi nii kaua, kuni jõuti kolme meheni," rääkis Ida-Viru piirivalvepiirkonna pressiohvitser Valeri Kiviselg. Nähes piirivalvureid ja politseinikke, pistsid relsivargad jooksu, ent nad saadi peagi kätte. Vastupanu vargad Kiviselja sõnul ei osutanud. "Neil polnud mingit mõtet vastu hakata ega põgeneda, sest meie poisid on füüsiliselt hästi ette valmistatud ning head jooksjad," tõdes ta.

Politsei viis arestikambrisse töötud Konstantini (54), Sergei (43) ja Maksimi (34). Selgus, et kurjategijad olid jõudnud raudteelt maha saagida 47 relssi.

Kiviselg ütles, et Soldina raudteejaama piirkond on üsna kriminogeenne ning seetõttu on piirivalvuritele antud korraldus selles kandis eriti tähelepanelik olla ja vähimagi kahtluse korral olukorrast teatada. Eelmisel aastal tabasid piirivalvurid koos politseiga salaalkoholi vedajad, kes olid illegaalse piirituse kanistrid peitnud jaama läbinud põlevkivivagunisse. Kui rong korraks peatus, hakkasid kurjategijad kanistreid maha loopima ning kohapeal võeti kinni nii loopijad kui piiritusele järele tulnud mehed.

Samuti võeti möödunud aastal piirivalvurite ja politsei koostöös Jõhvi lähedal kinni jõuk, kes tegeles veduritest kütuse varastamisega. "Meile on see normaalne tegevus, et õigusrikkujaid kinni peame. Samamoodi oleme Peipsi-äärsetes külades kinni pidanud ning politseile üle andnud joodikuid, kes kohalikke elanikke ähvardavad ja häirivad," rääkis Kiviselg.

Tabati hauarüüstajad

Umbes samal ajal, kui piirivalvurid Soldinas relsivargaid tabada aitasid, võeti Vaivara vallas kinni veel üks jõuk metallivargaid. Üks valvas kodanik teatas politseile Sinimäe kalmistul askeldavatest kahtlastest meestest. Kohale saabunud politsei pidas kinni kolm meest, kes rüüstasid haudu, eemaldades neilt metallist detaile. Kahe kinnipeetu andmeid politsei veel ei avalda, kuid üks arreteeritutest on Juri (29).

ERIK KALDA
Laupäev, 19.02.2005

 
Seotud viited
· Veel Kriminaal
· Vaivara


Enim loetud teemast Kriminaal:
Mida rääkis Knjazev surmaeelsel videolSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale