Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Sügisel avab uksed Ida-Virumaa kutsehariduskeskus
Haridus Jõhvi ametikool, Kohtla-Järve kutsekool ja Kohtla-Järve polütehnikum ühendatakse 1. septembrist üheks kutseõppeasutuseks.

Eesti Vabariigi valitsuse neljapäeval langetatud otsuse kohaselt lõpetavad Jõhvi ametikool, Kohtla-Järve kutsekool ja Kohtla-Järve polütehnikum tegevuse ning nende kolme kooli baasil moodustatakse Ida-Virumaa kutsehariduskeskus, kelle kasutusse jäävad Jõhvi ametikooli ja Kohtla-Järve kutsekooli hooned.

Kohtla-Järve polütehnikumis rakenduskõrgharidust omandavad tudengid võtab üle Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledž, mis kolib koos põlevkiviinstituudiga polütehnikumi hoonesse.

Kohtla-Järve polütehnikumi direktor Rein Oselin ütles, et Eesti Vabariigi valitsuse otsus tegi eilsest päevast polütehnikumi, Jõhvi ametikooli ja Kohtla-Järve kutsekooli, aga ka Virumaa kolledži jaoks pidupäeva. "Olemasolevad ressursid, mis on praegu laiali, paneme kokku, saame parema kvaliteedi ning tulemus on suurem, suurem on aga soliidsem ning partnerid – avalikkus, tööandjad ja õpilased võtavad meid tõsisemalt," märkis Oselin, lisades, et ümberkorralduse tulemusel saavutatakse majanduskulude kokkuhoid, mis võimaldab senisest rohkem investeerida kutseõppeasutuse arengusse.

Eesti Vabariigi valitsuse otsusega ühendatakse 1. septembrist ka Õisu toiduainetööstuse kool ning Olustvere teenindus- ja maamajanduskool.

PR
Laupäev, 19.02.2005

 
Seotud viited
· Veel Haridus
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Haridus:
Sügisel avab uksed Ida-Virumaa kutsehariduskeskusSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale