Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Idavirulased said kaks lõimumisstipendiumi
Sotsiaal Eile andis rahvastikuminister Paul-Erik Rummo üle lõimumisstipendiumi Narva Juhkentali koolile, Ida-Virumaa juudi kogukonnale ja Tartu haritlaste liidule.

„Sõna „integratsioon“ kõlab nii sageli, et me mõnikord ei mõistagi enam selle mõtet, see on aga lihtne: ühendada ühel maal ja ühes riigis elavaid eri kultuuridest inimesi ühise tuleviku nimel. Ja lõimumisprotsessid aitavad sellele kaasa,“ ütles minister kolme 10 000 krooni suurust preemiat üle andes.

Integratsiooni sihtasutuse juhataja Mati Luik selgitas, et sellel aastal valiti Narva lõimumisstipendiumide üleandmise kohaks kahel põhjusel: tegu on Eesti suuruselt kolmanda linnaga ning kaks preemiat kolmest said idavirulased. Stipendiume antakse eesmärgiga lõimumistööd stimuleerida.

„Tavaliselt kasutatakse neid osana järgmiste lõimumisprojektide omafinantseeringust,“ ütles Narva Juhkentali kooli projekti „Vabaduse tee igal ajal“ juht Jelena Vassiljeva.

Projektis osalesid narvalased ja saarlased – Juhkentali ja Kaarma kooli õpilased ja õpetajad ning koos käidi ekskursioonidel Vabadussõjaga seotud paikades Narvast Saaremaani.

Ida-Virumaa juudi kogukonna juht Aleksandr Dusman ütles, et arengustipendiumi kasutatakse seltsi Kohtla-Järvel asuva maja arvutiklassi sisustuse uuendamiseks. Mullu tähistas Ida-Virumaa juudi kogukond oma 15. aastapäeva ja korraldas hulga üritusi, tutvustamaks avalikkusele juudi kultuuri. Suuremateks ettevõtmisteks olid rahvamuusika vokaalansambli Shalom kontserdid Tallinnas ja Ida-Virumaa linnades.

„Juhtus nii, et juudi kogukond sai tänavu kaks autasu – lõimumisstipendiumi ja Ida-Virumaa kultuuripreemia, mille sai ansambel Shalom. See on kahekordselt meeldiv,“ ütles Aleksandr Dusman.

Integratsioonistipendiumide üleandmisel viibis USA suursaadik Aldona Wos, kes esitles „Kodaniku teatmikku“, mille integratsiooni sihtasutus Ameerika saatkonna toetusel välja andis. Teatmik sisaldab teavet Eesti elu reguleerivate seaduste kohta ning jagab nende kasutamiseks palju praktilisi nõuandeid. See eesti ja vene keeles välja antud raamat on kasulik kõigile Eesti elanikele, eriti aga elluastuvatele noortele, tõdes suursaadik.

IRINA TOKAREVA
Kolmapäev, 2.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sotsiaal
· Narva
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Sotsiaal:
Noored kehtestavad Kurtna noortekeskuses ise reegleidSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale