Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Jäähoki: kolmanda koha väljaselgitamiseks läheb vaja kolme mängu
Sport Eesti jäähokimeistrivõistlustel on kolmanda-neljanda koha mängus Tartu Välk 494 ja Narva PSK vaheliste kohtumiste seis võrdne – 1:1. Pronksmedalite saatuse otsustab kolmas mäng.

Kui eelmisel hooajal said Välk 494 ja PSK kokku teel finaali, siis seekord peavad need kaks meeskonda selgitama Eesti meistrivõistluste kolmanda koha omaniku. Mullu loovutasid narvalastele kaotanud tartlased kolmanda koha erilise vastupanuta Starsile. Pärast tänavust kaotatud poolfinaali tehti meeskonnas samuti muudatusi – ametist lahkus treener Anatoli Zahharov ja teda asendab nüüd Leonid Filimonov. Narva PSKs pärast play-off´i esimest osa muutusi ei toimunud.

Kolmanda koha esimene mäng jäi oma ägeduselt poolfinaalile alla. Kuigi kohtumise esimestel minutitel olid mängulises ülekaalus vastaseid üllatanud narvalased, võrdsustasid tartlased hiljem mängu. Esimeses mängus tabas piirilinlasi taas vana probleem – nad ei suutnud väravaolukordi realiseerida, nii näiteks oli klubi ründajal kolm väravavõimalust. Narvalaste õnneks mängis väravavaht suurepäraselt.

Kuid isegi narvalaste väravavaht Aleksei Terentjev ei saanud Dmitri Raskidajevi ja Maksim Semjonovi välgukiirusel mängitud kombinatsiooni vastu. Sel päeval tegi Välku esindav narvalane Raskidajev Kohtla-Järvel kübaratriki. PSK suutis vastata vaid noorukese Ilja Iljini löödud väravaga. Mäng lõppes tartlaste 3:1 võiduga. Korduskohtumine toimus Narvas.

Mäng piirilinnas ei toonud Välgule midagi head. Tartlased tabasid küll kõiki poorte ja ainult kahel korral väravat (ühe värava autor oli Maksim Semjonov), samal ajal kui narvalased said viis väravat – käe said valgeks Aleksandr Kuznetsov (2), Ilja Urušev, Aleksandr Davletkildejev ja Ilja Iljin. Narvalastele kindlustas võidu kindlalt mänginud Aleksandr Terentjev, kelle poolel oli sel päeval õnn, mis aitas tal päästa ka lootusetuna tundunud olukordi.

Pärast seda mängu on kolmanda koha kohtumiste seis viigis 1:1 ning nüüd peab pronksmedalite saatuse otsustama kolmapäeval, 9. märtsil kell 19 Kohtla-Järvel toimuv mäng.

ALEKSEI FJODOROV
Teisipäev, 8.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Narva
· Eesti


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale