Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Tatjana Mannima oli Vasaloppetil parim eestlanna
Sport Esimest korda 90 kilomeetri pikkust Vasaloppetit sõitnud Tatjana Mannima, kes sel aastal võitis nii Tartu kui Tallinna maratoni, oli üheksanda kohaga parim eestlanna.

Esimest korda ülipikka, 90 kilomeetri pikkust Vasaloppeti maratoni sõitma läinud Kiviõli suusaklubi esindaval Tatjana Mannimal kulus distantsi läbimiseks 20 minutit rohkem kui teist aastat järjest Vasaloppetil esikoha saanud rootslannal Sofia Lindil.

Mannima sõnul tuli vahe sisse juba stardist, kuna neljandat korda Vasaloppeti võitnud Lind startis eliitgrupis koos teiseks tulnud rootslanna Ulrica Perssoni ja kolmandana lõpetanud itaallanna Cristina Paluselliga, eestlanna oli aga esimeses stardigrupis. Ainuüksi suurest grupist ettepoole saamine võttis aega. "Startijaid oli meeletult – ligikaudu 20 000," rääkis Mannima.

Kuna Kiviõlis elava Mannima peamine eesmärk oli raske rada läbi sõita, siis on üheksas koht tema arvates väga hea tulemus. Paremuselt teine eestlanna oli Õnne Kurg, kes oli naiste arvestuses 13. kohal. "Umbes 50. kilomeetri peal mõtlesin küll, et mitte kunagi enam maratoni ei sõida, aga siis läks sõitmine kergemaks ja pärast finišit, kui veidi aega juba puhata sai, ma enam nii ei arvanud," tunnistas Mannima.

Eesti meistrivõistlustel sel aastal ebaõnnestunud Mannimal on hooajal kõige paremini välja tulnud just pikad distantsid. Võit on tulnud nii Tartu kui Tallinna maratonil, nüüd tuli õnnestunud sõit välja ka Vasaloppetil. "Millegipärast on õnnestunud just pikad distantsid, kuid see pole eesmärk omaette – tahan häid tulemusi näidata ka tavadistantsidel," ütles suusataja, keda hooaja alguses kimbutasid haigused, mistõttu ta ei saanud häid tulemusi ei Eesti meistrivõistlustel ega saanud sõita ka Otepää maailmakarikaetapil.

Maailmakarikasarjaga liitumine on Mannimale eesmärgiks juba pikemat aega, vajaka on jäänud FIS-punkte, mis lubaksid karikavõistlusetagi liituda. Veebruaris käis Mannima, kes varem oli hädas toetajate leidmisega, kuid keda praegu abistab T. R. Tamme Auto, Rootsis FIS-punkte jahtimas, kuid loodetud tulemust veel ei saadud. "Märtsi lõpus sõidan Soome Lapin Kulta karikavõistlustele, kus on samuti võimalik FIS-punkte saada. Ja kui ka seal vajalikku hulka kokku ei saa, siis tuleb loota uue hooaja alguses toimuvatele võistlustele," rääkis Mannima.

GERLI ROMANOVITŠ
Kolmapäev, 9.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Kiviõli linn
· Eesti


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale