Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Narva keskerakondlased kasutavad ametiseisundit kihutustöö tegemiseks
Poliitika Keskerakonna Narva piirkond, kasutades ära kättesaadavaid haldushoobasid linnavalitsuses, teeb poliitilist propagandat, mis sisaldab solvanguid Res Publica kohaliku osakonna aadressil.

Narva linnavalitsuse teabeteenistus saatis esmaspäeval Eesti massiteabevahenditele e-kirja Keskerakonna Narva organisatsiooni avaldusega. See on ebameeldiva tooni ja väljenditega reaktsioon Res Publica kohaliku organisatsiooni levitatud lendlehele, kus avaldati rahulolematust linnas võimul olevate keskerakondlastega.

Linnavalitsus sai parteilise ülesande

„Res Publica Narva osakond on agoonias: mustad meetodid, mida nad rakendavad avalike suhete töös, ja nende lootusetu võitlus soojusmonopolisti kaitseks jätavad sellise partei ilma valijate toetusest nii Narvas kui ka kogu Eestis – see pidi juhtuma erakonnaga, mille liikmed ühendavad kõrge moraaliga retoorika näiteks eelarveraha raiskamisega bordellides,“ on öeldud Narva linnavalitsuse infotalituse levitatud avalduses.

„Eesti ajakirjanduses nimetatakse Res Publicat üha sagedamini tarkade ja kaalutlevate partnerite poliitiliseks puudliks. Ka Narvas teeb puudel häält – peale selle, mida viimase kahe ja poole aasta jooksul on näidatud, nad midagi rohkem teha ei oska,“ öeldakse Narva keskerakondlaste avalduses. Ja edasi: „Võimul olev erakond pole veel kunagi olnud nii ebapopulaarne kui Res Publica ja Juhan Parts praegu. Ja oma täielikku poliitilist läbikukkumist ei õnnestu respublikaanidel mingi sõnade mustkunstiga varjata.“

Linnavalitsuse infotalituse töötaja Anastassia Lukina ütles Põhjarannikule, et selle avalduse saatis talle Narva linnavolikogu aseesimees, Keskerakonna liige Larissa Olenina. Lukina ei saanud oma sõnul kõrge ametniku palvele avaldust tööalaste pressiteadete nimekirja järgi levitada keeldumisega vastata.

Olenina ei eitanud vestluses Põhjarannikuga seda palvet. Kuid ta teatas, et tema poole pöördus samasuguse palvega linnavolikogu esimees ja erakonnakaaslane Mihhail Stalnuhhin: „Mulle saadeti avaldus ja ma täitsin ülesande nagu partei liige, kellel paluti seda teha.“

Olenina on kindel, et kohalike erakondlaste avaldus on linna jaoks väga tähtis ning seepärast ei näe ta linnavalitsuse haldusvõimaluste kasutamises midagi häbiväärset. Narva keskerakondlastel pole võimalik iseseisvalt adressaatide nimekirja koostada ja kirju laiali saata, on Olenina kindel.

„See ei ole küll ilus,“ ütles infotalitust kureeriv Narva linnavolikogu kantselei juhataja Ants Liimets keskerakondlaste avalduse kohta ajalehele. „Keskerakonna piirkonna juhatuse allkirjaga poliitilist artiklit ei peaks linnavalitsus levitama.“

Liimetsa arvates on iga erakord võimeline oma adressaatide nimekirja koostama ja neile igasuguseid kirju läkitama.

ILJA SMIRNOV
Kolmapäev, 9.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· Narva
· Eesti


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemused



Seaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale