Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Esiliiga korvpall reedel Mäetagusel
Sport Kahe aasta pikkuse vaheaja järel toimub Mäetaguse põhikooli spordihoones Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga mäng, kus reedel kell 19.30 võõrustab Kohtla-Järve KK Hito Tallinna meeskonda Team EBS/Scanweld.

Mäetaguse valla spordijuht ja käesolevast hooajast KK Hito meeskonda esiliigamängudes tugevdav Taavi Toomel lubas, et homme saali tulevad inimesed saavad tõenäoliselt põneva korvpallilahingu osaliseks. "Lisaks mängu vaatamisele saavad pealtvaatajad osaleda ka viskevõistlusel," sõnas Toomel. Viskevõistluse auhinnad on välja pannud Tele2 ja korvpalliklubi Hito. Sissepääs on tasuta.

Tegu on Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga põhiturniiri teise ringi kohtumisega. Avaringis kohtusid EBS ja Hito novembri keskel Tallinnas ning siis võitis EBS tulemusega 86:75 (50:35). Võitjate ridades oli selles kohtumises edukaim 12 aasta pikkuse meistriliiga kogemusega Gert Hendrikson 24 punktiga, Hito kasuks viskas Edvard Trumm 23 ja Ülar Sala 22 punkti. Korvpallisõpradele tuntuim persoon, kes EBSi nimekirja kuulub, on kindlasti nende treener Riho Soonik. EBSi meeskonna nimekirjas on ka Eesti korvpalliliidu peasekretär Karel D. Loide, kes on aga sel hooajal kaasa löönud vaid kolmes kohtumises ning ka Mäetagusele suure tõenäosusega tulla ei jõua.

Turniiritabelis on Team EBS/Scanweld 13 võidu ja 8 kaotusega jagamas 4.-6. kohta, Hitol on võite 9 ja kaotusi 12 ning tabelis 14 meeskonna seas üheksas koht. Kui EBS on kaks viimati peetud mängu võitnud (viimati teisipäeval alistati kodusaalis Antsla 91:58), siis Hito pole kolmes viimases esiliigamängus suutnud vastast võita, küll alistati eelmisel reedel võõrsil peetud treeningmängus 68:65 Kuremaa võistkond, kes on juhtimas Eesti noorte A-klassi meistrivõistlusi.

Statistika edetabelites on homsetest vastastest resultatiivsuselt kõrgematel kohtadel Edvard Trumm (keskmine 20,32) ja Tarmo Leppoja (20,06), kes on 198 esiliigas punkte visanud mängija seas vastavalt kaheksas ja üheksas. Täpsete kolmepunktiviskajate edetabelis on kaks Hito mängijat esikümnes (Margo Tali 3,31 tabavusega mängu kohta on esikohal ja Taavi Toomel 2,42 tabavusega kaheksandal kohal), samas kui edukaim EBSi mängija Aigar Kristovald (2,31) on selles pingereas 12. Mõlemast meeskonnast on üks esindaja täpsete vabaviskajate esikümnes. KK Hito esindaja Toomas Nõmmiste on 82% tabavusega (87st viskest tabanud 71) seitsmendal ja Rain Küttis 80 protsendiga üheksandal kohal.

Viimati mängisid Hito ja EBS ühes liigas koos hooajal 2002/2003, siis kaotas Hito vastastele teise liiga raames peetud kohtumised kodus 66:74 ja võõrsil 65:77. Hooaja kokkuvõttes oli EBS liigas esikohal ja Hito teisel kohal ning EBS jõudis ühtlasi esiliigasse. Hito jõudis esiliigasse hooaeg hiljem, pärast seda kui võideti teine liiga hooajal 2003/2004.

Eelmisel korral toimus Eesti meistrivõistluste mäng Mäetagusel 2003. aasta veebruarikuus, kui tollal Ida-Virumaa nime kandnud meeskond alistas Antsla Orto 104:98.

RENE KUNDLA
Neljapäev, 10.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Mäetaguse
· Ida-Virumaa
· KK Hito
· Eesti
· Rene Kundla


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale