Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Laagna tiigil selgub Ida-Viru parim jäärajasõitja
Sport Pühapäeval Laagna tiigil toimuv Ida-Virumaa jäärajasõidu karikavõistlus on eelproov järgmiseks aastaks, mil loodetakse käima panna vähemalt kolmeetapiline võidusõit Ida-Virumaa parima jäärajasõitja väljaselgitamiseks.

Pühapäeval kell 10 tehakse Laagna tiigil algust Vaivara vallavalitsuse ja AMV Servis võistlustega, kus selgitatakse välja maakonna karikavõitjad kuues võistlusklassis: kuni 16aastased noored, kuni 18aastased noored, naised, esi- ja tagasillaveoga autod ning vabaklass. Üks võistleja võib sõita mitmes võistlusklassis, samuti võib ühe autoga võistelda mitu inimest. Kui teistes võistlusgruppides sõidetakse tänavasõidukummidega, siis vabaklassis seda piirangut ei ole ning kasutada võib ka piikrehve.

Võistluste korraldaja Heiki Lutsu sõnul on piikrehvide kasutamise võimalus tiigijääl sõitmise üks plusse. "Ehitada maapinnale selline rada, kus piikrehvidega sõita saab, läheb väga kulukaks, kuna jääkiht peab olema hästi paks, tiigil aga on see olemas," rääkis ta. Lisaks on tiigi eeliseks sile jääpind ja võimalus teha igal aastal uus rada, mida võistlejad ei tunne. "See on meie omalooming, mis pidi ja milliste kurvidega me sel aastal raja teeme, asfaltpõhi sellist vabadust ei võimalda," ütles Luts. Tema sõnul on veekogu kasutamine mugavam ja vähemkulukas ka korraldajatele, kes ei pea siis raja jäätamisega vaeva nägema.

Luts tunnistas, et tegemist on omamoodi katsevõistlusega. "Tahame vaadata, kas koostöö teiste korraldajatega laabub ja kui suur on sõitjate huvi, ning siis otsustame, kas teeme järgmisel aastal juba suurema, vähemalt kolmeetapilise karikasarja," lausus Luts.

Seda, et huvi jäärajasõidu vastu on kasvanud, näitab ka osavõtjate arv. Kui eelmisel aastal tuli starti 40 autot, siis sel aastal on osalejaid võistlustel kaks korda rohkem olnud.

Pühapäeval toimuval karikavõistlusel on esialgu plaanis kaks sõitu. Ühe stardi käigus läbib auto tiigijääl kaks korda 950 meetri pikkuse raja. See, kas võistlus õnnestub teha kolme stardiga, millest lõpparvestusse läheks kaks paremat aega, oleneb osavõtjate arvust.

Registreerimine võistlustele toimub pühapäeva hommikul kella 8-9.45, seejärel on võistlejate koosolek, startidega tehakse algust kell 10. Osavõtutasu noortele on 50, täiskasvanutele 100 krooni.

Sõitmiseks võib kasutada ka rendiautot Lada, millega võib kaasa lüüa nii noorte, naiste kui ka tagasillaveoga autode võistlusklassis. Rendiauto kasutamine maksab 100 krooni, mis lisandub osavõtutasule.

GERLI ROMANOVITŠ
Neljapäev, 10.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Vaivara
· Ida-Virumaa


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale