Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Heauskse volikogu otsus valmistas õpetajatele pettumuse
Poliitika Koolidirektorist volikogu esimees Vallo Reimaa allkirjastas jaanuaris õpetajatele palgatõusu kindlustanud määruse teadmises, et pedagoogide palk tõuseb 12 protsenti. Õpetajate arvutused pärast palgapäeva näitasid midagi muud.

Jõhvi gümnaasiumi geograafiaõpetaja Ene Sokman märgib, et õpetajad uskusid volikogust tulnud rõõmusõnumit 12 protsendi suurusest palgatõusust kuni palgapäevani, mil arvutused näitasid, et tõus on olnud lubatust väiksem. Kuna palgatõusu-uudist olid kinnitanud nii Jõhvi gümnaasiumi direktorist volikogu esimees Vallo Reimaa kui ka volikogusse kuuluv inglise keele õpetaja Kristi Klaamann, polnud õpetajatel varem alust selles kahelda.

Klaamann kinnitab, et nii tema kui Reimaa olid kindlad, et volikogus 27. jaanuaril vastu võetud otsus kindlustas õpetajatele 12 protsendi suuruse palgatõusu. "Ma veel istungi ajal küsisin Jõhvi abilinnapealt Inna Kivimäelt, kas see palgatõus on 12 protsenti, ning sain jaatava vastuse," kinnitab Klaamann, kelle sõnul said õpetajad palgale lisa vaid 9 protsenti. "See on häbematu petmine – peteti nii volikoguliikmeid kui ka kõiki õpetajaid."

Volikogu haridus- ja noorsootöökomisjoni esimees Krista Lilleväli märgib, et komisjon pole pädev volikogule kinnitamiseks esitatud palgamäärasid üle kontrollima. "Me usaldasime seda, mis meile anti," nendib ta, tõdedes, et otsuse vastuvõtmisega oli kiire, kuna õpetajad elasid lubatud palgatõusu ootuses.

Reimaa oli volikogu esimehena ka lehes välja hõiganud, et Jõhvi linn tõstab oma õpetajate palkasid 12 protsenti. "See oli ennatlik," tõdeb Lilleväli.

Jõhvi linna haridusspetsialisti Tamara Põlevina sõnul oli palkasid võimalik suurendada 12 protsendi võrra vaid Jõhvi eesti gümnaasiumis, kus õpilaste arv on linna vene gümnaasiumiga võrreldes suurem ning selle võrra rohkem laekub riigilt ka nn pearaha, millest õpetajatele palka makstakse. "Vene gümnaasiumi õpilaste arv on aga kahe viimase aastaga langenud 900 õpilaselt 700-le, seal ei ole nii suur töötasu tõus," selgitas Põlevina, kelle sõnul ei võimalda vene gümnaasiumis eesti kooliga võrdset palgatõusu ka riigi pandud kohustus maksta vene kooli eesti keele õpetajatele 15 protsendi suurust lisatasu.

Et koolide vahel mitte vahet teha, tuli mõlemal koolil leppida ühteviisi väiksema palgatõusuga, tähendas Põlevina. "Kuid volikogu viimatisel istungil võeti vastu määrus, mis võimaldab selle kooli direktoril, kellel on rohkem raha, oma õpetajate palkasid veelgi tõsta," märkis ta.

Volikogu istung täiendas Jõhvi linna pedagoogidele lubatust väiksema palgatõusu toonud määrust punktiga, mis lubab palgafondi olemasolu korral gümnaasiumide direktoritel muuta kehtestatud palgamäärasid kuni 10 protsendi ulatuses.

TIIA LINNARD
Neljapäev, 10.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Poliitika
· Jõhvi linn
· Eesti


Enim loetud teemast Poliitika:
PR-veeb eri: Ida-Virumaa valimistulemusedSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale