Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Eksootiliste hokiriikide noored heitlevad pääsu pärast kõrgemasse seltskonda
Sport Eile hakkasid Ida-Virumaale saabuma noorte jäähoki maailmameistrivõistlustel osalevate riikide koondised, kes hakkavad siin järgmisel nädalal heitlema koha pärast kõrgemas divisjonis.

Alates esmaspäevast saavad hokihuvilised Kohtla-Järve jäähallis kaasa elada kolme maailmajao kuue riigi – Eesti, Serbia ja Montenegro, Hollandi, Hispaania, Lõuna-Korea ning Lõuna-Aafrika Vabariigi kuni 18aastaste noormeeste koondiste mängudele.

Külalistest jõudsid eile esimestena kohale hollandlased, kes tegid õhtul jäähallis ka esimese treeningu. Nemad ja ka Lõuna-Aafrika Vabariigi koondis hakkavad elama Saka Cliff hotellis, ülejäänud hokimängijate koduks saab rohkem kui nädalaks ajaks Toila sanatoorium.

Eesti jäähokiliidu peasekretäri Vladimir Makrovi sõnul mingeid eritingimusi majutuse ja toidu osas maailmameistrivõistlustel osalejad ei nõudnud. Mänguvabadel päevadel on kavas korraldada külalistele kontsert Toilas ja viia nad Kohtla kaevandusmuuseumisse.

Eile päeval oli Kohtla-Järve jäähallis trennis ka Eesti koondis. Enne turniiri peeti treeningmäng Läti eakaaslastega, kellelt saadi 3:11 lüüa. Eesti koondise treener Rais Davletkildejev ei andnud eile meeskonna löögijõu kohta mingeid selgitusi. "Pole veel millestki rääkida, meeskond on alles äsja kokku tulnud," oli ta napisõnaline.

Vladimir Makrovi sõnul on Eestil päris hea mängijate valik, kellele peaks olema täiesti jõukohane võidelda esikoha eest. Peamisteks konkurentideks võitluses pääsu eest kõrgemasse divisjoni nimetas ta korealasi ja serblasi.

Igal mängudepäeval peetakse kolm kohtumist. Täismaja oodatakse Eesti koondise mängudele, mis kolmel õhtul on viimane ja algab kell 19.30, kahel päeval minnakse jääle kell 16. Täiskasvanutele maksab pilet 25 ja lastele 5 krooni. Ühe piletiga saab ära vaadata kõik kolm mängu.

ALEKSEI FJODOROV
Laupäev, 12.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale