Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Jäärajasõidu karikavõistlus kasvab tuleval aastal mitmeetapiliseks
Sport Pühapäeval maakonna jäärajasõiduvõistluste korraldajate ühistööna toimunud ühepäevased karikavõistlused, millega prooviti oma meeskonnatööd, läksid plaanipäraselt, mis annab korraldajatele julgust korraldada järgmisel aastal juba mitmeetapiline jääraja karikasari.

Pühapäevasel Ida-Virumaa karikavõistlusel jäärajasõidus lehvis stardilipp 97 korda. Kõige aktiivsemad sõitjad olid noorteklassis, kus nooremad poisid lõid kaasa nii oma kui vanemas vanuseklassis ning pakkusid konkurentsi ka täiskasvanute seas. "Nemad olid ka kõige aktiivsemad aegade tabeli uurijad ja vaatasid, kui kiiresti teises sõidus sõitma peab," kiitis võistluse üks korraldajatest Heiki Luts noorte kaasalöömisindu.

Kõige suuremat huvi pakkusid pealtvaatajatele vabaklassi autod, kus olid võistlemas ka kaks ekstra jäärajal sõitmiseks mõeldud piikrehvidega autot. "Need kaks autot olid teistest aegadega pea jagu üle," tunnistas Luts, kelle sõnul püüdsid paljud tavaklassides sõitjad naastude pikkusega petta. Kui kõikides teistest klassides peale vabaklassi oli lubatud kasutada vaid tänavasõidurehve, siis enne võistluste algust toimunud kontrollis selgus, et mitme võistleja autol olid all lubatust kaks korda pikemate naeltega rehvid.

Kordaläinud võistlusega sai korraldajate meeskond kinnitust ideele teha järgmisel aastal Ida-Virumaa karikavõistlused vähemalt kolmeetapiliseks. Lutsu sõnul annaks sarja korraldamine võimaluse anda rohkem kaalu stabiilselt headele sõitjatele. "Kui praegu on palju ühepäevaliblikaid, kellel õnnestub üks sõit, siis mitmeetapilisel võistlusel tuleks esile just heade sõitjate stabiilsus," rääkis ta.

Selleks aastaks on jäärajavõistlused Ida-Virumaal lõppenud, küll käivad karikasarjad veel teistes maakondades.

PR
Teisipäev, 15.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Ida-Virumaa


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale