Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Vagunitehas teeb vanast klubist õppe- ja arenduskeskuse
Kultuur Alanud on ettevalmistustööd endise Vana-Ahtme klubi rekonstrueerimiseks: UVZ & AVRi vagunikoostetehas kavatseb sinna luua oma töötajate, nende perede ja sõprade kultuuri- ja spordikompleksi ning vaba aja veetmise keskuse.

Hüljatud ja ammu kõdunenud endise klubihoone omandas UVZ & AVRi tehase korraldusel nende partner, ehituskompanii Benevar. Firma juht Raivo Remmelgas teatas, et praegu tegelevad nad koristamise, vanade süsteemide ja katete ning kui vaja, siis ka osa sise- ja väliskonstruktsioonide lammutamisega. Ettevalmistustööd algasid veebruari lõpus ja võtavad umbes kuu aega. Märtsi lõpus-aprilli algul loodab Benevar saada tulevase õppe- ja arenduskeskuse projektile kinnituse, mis lubaks ehitajatel taastamistöid alustada.

UVZ & AVRi projektidirektor Jelizaveta Gavrilova ütles, et kuni rekonstrueerimisprojekt on kinnitamata, ei saa ka avamise täpsest ajast ja tulevase keskuse kasutamise plaanidest rääkida, kuid võib loota, et uus kultuuriasutus võtab esimesi külastajaid vastu juba sel aastal. Praegu on lõplikult kinnitatud ainult selle asutuse nimi – õppe- ja arenduskeskus. Nimi räägib ise enda eest: seal teostatakse mitmesuguseid kultuuri-, haridus- ja spordiprojekte, milles osalevad mitte ainult vagunikoostetehase töötajad, vaid ka teised linlased. Tulevikus on kavas seal pühapäevakool avada.

Jelizaveta Gavrilova rõhutas, et tööd teostatakse tehase sotsiaalprogrammi teise etapi raames, selle programmi esimene osa on tehase töötajatele elamute ehitamine. 20 UVZ & AVRi töötaja pered kolisid mullu augustis uutesse, mööbli ja kodumasinatega sisustatud kolmetoalistesse korteritesse.

IRINA KIVISELG
Teisipäev, 15.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Kultuur


Enim loetud teemast Kultuur:
Rahvamaja juhataja: ma ahistavat lapsiSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale