Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Jäähoki MM algas Kohtla-Järvel väravasajuga
Sport Sajad perekonnad maailma eri otstes ootavad sel nädalal uudiseid Kohtla-Järvelt, et teada saada, kuidas nende pojad ja vennad eile alanud noorte jäähoki maailmameistrivõistluste turniiril oma kodumaa au kaitsevad.
Tuhandete kilomeetrite kauguselt maailma eri nurkadest Kohtla-Järvele litrit taga ajama tulnud lõuna-aafriklane Jesse Manuel ja lõunakorealane Kim Bum Jin ei tea veel, et kohe algav mäng sedavõrd ühepoolseks kujuneb – 22:0 Lõuna-Korea kasuks.

Kuni 18aastaste noorte maailmameistrivõistluste teise divisjoni A-grupi turniiri avamisel Kohtla-Järvel eile saluuti ei lastud, küll aga korraldasid lõunakorealased turniiri avamängus tõelise tulevärgi lõuna-aafriklaste värava all ja tagusid litri sisse koguni 22 korral.

Lõuna-Aafrika koondise treener Glen Reinecke ütles, et meeskonda tabasid mitmed äpardused, mistõttu paljud nende tugevamad mängijad Eestisse ei jõudnudki. "Seetõttu ei ole meil sel turniiril ka erilisi ambitsioone," ütles ta.

Jäähallide arvult Eestiga võrreldavas seisus olevas Lõuna-Aafrika Vabariigis on neli harrastajate klubi. Sealne hokiliit aga ei soostunud tasuma oma noortekoondise kulusid sõiduks Eestisse. Kohale jõudsid vaid need noormehed, kes ise sõiduraha välja käisid. Mitmed tugevad mängijad jäid seepärast koju. Kehvasti läks ka meeskonna põhiväravavahil, hokis selles rollis tavatult pikal – kahe meetri pikkusel Ashley Bockil, kes viisaprobleemide tõttu Saksamaast kaugemale ei jõudnudki. Viisade vormistamisega jagus lõuna-aafriklastel probleeme veel Eestiski – Tallinna lennujaamas tuli neil oodata kuus tundi.

Lõuna-Korea seevastu on turniiri üks peamisi favoriite ja soovib kindlasti naasta esimesse divisjoni, kust nad eelmisel aastal välja langesid.

Eesti jäähokiliidu peasekretäri Vladimir Makrovi sõnul torkavad lõunakorealased silma range distsipliiniga nii hokiplatsil kui ka igal pool mujal. "Kui treener on andnud mängijatele korralduse olla mingil konkreetsel ajal hotellis, siis täidavad kõik seda käsku minuti pealt," ütles Makrov.

Lõuna-Korea kohapealsete abiliste ja tõlkidena tegutsevad Kohtla-Järve kooliõpilased Julia ja Nikita kinnitavad sedasama. "Nad on vahvad poisid, ainuke probleem on, et peaaegu keegi neist ei räägi üldse inglise keelt," ütlesid nad. "Üks nende põhimuresid oli kohale jõudes, kust siin pitsat osta saab."

Hispaania koondise peatreener Ramon Baron usub, et on oma meeskonna sel aastal turniiriks hästi ette valmistanud ja tõsine lahing suudetakse anda kõigile vastastele.

Eesti koondis läkski eile oma avamängus hispaanlastega kokku. Võit 6:3 ei tulnud Eestile sugugi kergelt, sest Hispaania osutas südikat vastupanu ja karm võitlus käis kogu mängu ajal. Teisel kolmandikul oli Eesti edu vaid üheväravaline – 3:2.

Kuna Eesti mäng oli eile pärastlõunal, siis ei toonud turniiri avapäev Kohtla-Järve jäähalli veel täismaja – täidetud olid umbes pooled istekohad. Täna läheb Eesti koondis õhtul kell 19.30 vastamisi Serbia ja Montenegroga.

Turniir kestab kuni pühapäevani, mil toimub eeldatav turniiri otsustav mäng Eesti ja Lõuna-Korea vahel.

ALEKSEI FJODOROV
Teisipäev, 15.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Eesti


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale