Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Maailmameistrivõistlused. Esimene päev
Sport Esimese päeva järel on maailmameistrivõistlustel selgunud favoriidid. Spetsialistid arvavad nende hulka ka Eesti koondise.

Kuni 18aastaste jäähokimängijate maailmameistrivõistluste teise divisjoni A-grupi esimene voor andis järgmised tulemused. Mullu esimeses divisjonis mänginud Lõuna-Korea tegi pihuks ja põrmuks kolmandast divisjonist tulnud Lõuna-Aafrika 22:0. Eesti koondis võitis vaatamata teatud mängulisele ebakindlusele Hispaania 6:3. Hollandi sai pingelises heitluses jagu Serbia ja Montenegro koondisest 8:0.

Nende kolme mängu võitjaid peetaksegi grupi peamisteks favoriitideks. Kuigi Eesti jäähokiliidu peasekretäri Vladimir Makrovi arvates võib ka Hispaania medalivõitlusse sekkuda.

Eesti ebakindla mängu põhjustas närveerimine

Eesti koondise esimese mängu järel, mille vastu oli publikul suur huvi, tekkis pöidlahoidjatel meeskonna suhtes hulk kahtlusi. Kui esimene viisik Ossipov-Švarõgin, Iljin, Sibirtsev-Tšekmarjov andsid mängus tooni, sundides hispaanlasi mõnikord pikaks ajaks oma väljakupoolele, siis ülejäänud pole veel esiviisiku taset saavutanud.

„Siin tuleb arvesse võtta, et meeskond pole peaaegu üldse saanud kokkumängu harjutada, seepärast on veel vara kohut mõista,“ sõnas Viru Sputniku treener Sergei Konõšev.

„Üldiselt nägi meeskond hea välja,“ kiitis Vladimir Makrov omakorda. „Kuigi mulle ja treeneritele jäid mõned olukorrad arusaamatuks, otsustasime, et see on MMi esimese mängu ärevus.“

Hispaania vastu viskas kaks väravat narvalane Ilja Iljin, ühe tema klubikaaslane Aleksei Sibirtsev, Venemaal Podolski Vitjazis mängiv Ilja Tšekmarjov, Jaan Rajevski ning punkti pani Maksim Stratijenko, kellele Kohtla-Järve jäähall on kodujääks.

Pärast esimest mängu juhivad väravaküttide paremusjärjestust korealased. Ilja Iljin on kaheksas, juhib aga Cho Min Ho üheksa punktiga (4 väravat + 5 resultatiivset söötu).

Teise päeva esimeses mängus võitis Lõuna-Korea Hispaaniat 8:1 ja Holland Lõuna-Aafrika Vabariiki 11:1.

Pretensioone maailmameistrivõistlustele ei ole

Turniiri vaatlejaks on rahvusvahelise jäähokiföderatsiooni asepresident Shoichi Tomita (pildil), kes annab hinnangu võistluste korralduslikule küljele. Tema sõnul on Eesti jäähokiföderatsioon oma professionaalsust tõestanud: „Meeskonnad on rahul. Hotellid on good, toitlustamine good, jää good ja kõik on õnnelikud. Meil pretensioone pole,“ ütles vaatleja.

Asepresident Tomita märkis veel, et meeskondade mängu on raske hinnata, sest see on siiski 18aastaste hoki, mille omapäraks on ebastabiilsus: „Seepärast on siin peamine jäähoki rahvusvaheline laienemine,“ sõnas Tomita.

ALEKSEI FJODOROV
Kolmapäev, 16.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Narva
· Eesti


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale