Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
KUI sageli tabatakse piiril piraatkaupa?
Üks küsimus Rahvusvahelise intellektuaalse omandi liidu raport kritiseerib Äripäeva andmetel olukorda intellektuaalse omandi kaitsmisel Eestis ning seostab piraatkauba levikut eelkõige nõrga kontrolliga Vene-Eesti piiril.

Maksu- ja tolliameti Ida maksukeskuse juhataja LAURI PASTAK:

Nii muusika, tarkvara kui ka filmide piraatkoopiaid oleme üksjagu hävitanud ning omajagu seisab seda ka meil laos. Aga ilmselt liigub seda kaupa sellele vaatamata Eesti turul küllalt palju. Väga suured kogused piraatkaupa avastati Sillamäe vabatsoonis. See oli Hiinast tulnud toodang, mis oli mõeldud Venemaa turule. Seal peeti kaubaühikuid kinni ikka kümnetes tuhandetes. Seal polnud muidugi tegemist muusika, filmide ega tarkvaraga, vaid rõivaste, autovaruosade ja muu säärasega.

Mis puudutab näiteks muusikat, siis vabrikud, mis väga massiliselt sedasorti piraattoodangut Eesti turule valmistavad, asuvad peamiselt Leedus ja Poolas. Kui Eesti veel Euroopa Liidus ei olnud, peeti sellist kaupa ka meie lõunapiiridel päris palju kinni – isegi rohkem kui Venemaa poolt. Nüüd on Euroopa Liidu aladel piirid vabamad ja kontroll pisteline. Aga Venemaa suunal peetakse seda kaupa jätkuvalt üsna palju kinni ja meie kontrollimeetmed ei ole seal vähem rangemaks muutunud. Muidugi, pean tunnistama, et sajaprotsendiliselt me isikute pagasit läbi vaadata siiski ei jõua.

Neljapäev, 17.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Üks küsimus
· Sillamäe
· Intel
· Eesti


Enim loetud teemast Üks küsimus:
KAS Ago Silde sobib maavanemaks?Seaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale