Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Piiril tabati piiritust täis pumbatud auto
Piirilt Teisipäeval tabasid tollitöötajad Vene-Eesti piiril sõiduauto, mille õõnsustesse oli pumbatud ligi 100 liitrit salapiiritust.

Veidi enne keskpäeva saabus Venemaa poolt Narva piiritollipunkti Eestis registreeritud sõiduauto Peugeot, mille roolis oli narvalane Deniss (32). Juht ei soovinud tollis midagi deklareerida, kuid kahtlust äratanud auto suunati lisakontrolli. Selle käigus avastasid tollitöötajad auto küljekarpidest ning istme tagant kinnikeevitatud õõnsustest mahutid, mis olid piiritust täis, teatas maksu- ja tolliameti pressiesindaja.

Vedeliku väljapumpamiseks olid mahutitega ühendatud läbipaistvad voolikud, mille teised otsad olid peidetud poritiibade alla ning pakiruumi seina polstri taha. Kokku pumbati mahutitest välja 98 liitrit piiritust ning salakaubaveoks ümber ehitatud sõiduk arestiti.

Kirde tolliinspektuuri kontrollitalituse juhataja Aivar Haava ütles, et pärast salapiirituse avastamist rääkis auto roolis olnud Deniss, et oli Venemaa poolel auto kusagile mõneks ajaks järelevalveta jätnud ning kui ta tagasi tuli, leidis ta esiklaasilt sedeli, kus oli korraldus sõiduk konkreetsesse kohta viia ja sinna jätta. "Ühesõnaga ajas meile mingit muinasjuttu," sõnas Haava. Seda, kas ja kui tihti see sõiduk varem Eesti-Vene piiri on ületanud, tolliametnikud eile alles kontrollisid.

Denissi suhtes algatati väärteomenetlus tolliseaduse paragrahvi alusel, mis näeb ette vastutust kauba ebaseadusliku Eestisse toimetamise eest. Selle eest võidakse määrata kuni 18 000 krooni suurune rahatrahv ning konfiskeerida ka auto, mis oli salakauba veoks ümber ehitatud. Selle sõiduki puhul aga on konfiskeerimine küsitav, sest auto kuulub ühele liisingfirmale, selle on rentinud üks ettevõte ning Deniss oli vaid selle kasutaja.

Teisipäeval konfiskeeritud piirituselast on Narva piiril selle aasta suurim. Viimati pälvis Narva piir seoses salapiiritusega avalikkuse tähelepanu mullu detsembris, kui piirivalvurid avastasid Narva jõe põhja paigaldatud Venemaalt Eestisse tulnud vooliku, mille abil naaberriigist piiritust Eestisse pumbati. Põhjaranniku andmetel ei ole selle kuriteo uurimisel seni edu saavutatud.

ERIK KALDA
Neljapäev, 17.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Piirilt
· Narva
· Eesti


Enim loetud teemast Piirilt:
Piirivalve õppekeskuses on viimane sats ajateenijaid



Seaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale