Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Maakonna korvpallimeistrivõistlused lähenemas kulminatsioonile
Sport Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste kolmes liigas hakkab lõppema põhiturniir, mille paremad võivad hellitada medalilootusi.

Meistriliiga põhiturniiri lõpuni jääb viis kohtumist: sel nädalavahetusel mängivad Toila - Askele I, Askele I - Hito I, Askele III -Madimus/Banneks, Iisaku KK I - KK Narva ning järgmisel nädalal Toila - Madimus/Banneks.

Tabeliseis on selline, et tiitlikaitsja KK Hito (12 võitu - 1 kaotus) on endale kindlustanud koha finaalis. Põhiturniiri teine-kolmas selgitavad poolfinaalis teise finalisti. Selge on see, et üheks poolfinalistiks on sel aastal juba maakonna korvpallikarikavõistlused võitnud, maakonna meistrivõistlustel eelmisel hooajal kolmanda koha saanud SK Askele I (8-4), kes sõltuvalt viimaste mängude tulemustest lõpetab põhiturniiri kas teise (see annaks poolfinaaliks koduväljakueelise) või kolmandana. Teist poolfinaalikohta sihivad meistriliiga uustulnuk Toila (7-5) ning eelmise hooaja viies KK Narva (7-6) ja neljas Madimus/Banneks (6-6).

Põhiturniiri neljas-viies selgitavad omavahel, kes pääseb pronksimängu, kus tema partneriks on poolfinaali kaotaja.

Selged on meistriliigas kohad 6.-8. Kuuenda koha sai eelmise aasta finalist Kohtla-Järve Remeks (5-9), nagu eelmiselgi hooajal, nii ka nüüd sai seitsmenda koha SK Askele III (4-9), eelmise hooajaga võrreldes langes tabelis kaks kohta Iisaku KK I (2-10), kes kukkus esiliigasse.

Esiliigas on laupäeval finaaliproov

Esiliiga finalistid on teada, kuid finaaliks koduväljakueelise saav meeskond selgub tõenäoliselt eeloleval laupäeval, kui Sillamäel kohtuvad esiliiga põhiturniiri eelviimases voorus eelmisel hooajal meistriliiga viimasena esiliigasse langenud Sillamäe SK Kalev I ja eelmisel hooajal esiliiga uustulnukana kohe pronksi võitnud Kinema. Enne homset kohtumist on mõlemal meeskonnal tabelis kahe pidamata mängu juures 10 võitu ja 2 kaotust. Esimeses ringis alistas Kalev Kinema 86:63.

Esiliiga pronksimänguks, kus kohtuvad põhiturniiri kolmas-neljas, koduväljakueelise saamiseks on suurimad võimalused Mäetagusel (7-5), teoreetilist laadi võimalused kolmandaks tõusta on ka BC Karjamaal (5-7), Frend Servisel (5-7) ja Toila vallal (4-7). Kaks viimast kohta jagavad omavahel tõenäoliselt Iisaku gümnaasium (4-8) ja Aseri SMK (2-9), neist Iisakul on säilinud imeväike võimalus jõuda isegi pronksimängule.

Teises liigas, kus erinevalt kahest tugevamast liigast osaleb sel hooajal 10 meeskonda, on enne viimast vooru finaaliks koduväljakueelist saamas SK Askele II. Finaali jõudmise võimalused on veel kolmel meeskonnal.

Meistriliiga poolfinaal ja 4.-5. koha meeskonna vaheline kohtumine on kavas 2. aprillil, samal päeval on plaanis pidada ka esiliiga kohamängud. Meistriliiga finaal on kavas 3. aprillil kell 14 Kohtla-Järve spordihoones, samal päeval selgub ka meistriliiga pronksiomanik. Teises liigas peetakse kohamängud nädal aega varem.

Turniiri tulemused, tabeliseise ja ajakavu leiab huviline Internetist aadressidelt eola.magicnet.ee, www.johvisport.ee ja www.hito.ee.

RENE KUNDLA
Reede, 18.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sport
· Narva
· Sillamäe
· Aseri
· Mäetaguse
· Ida-Virumaa
· KK Hito
· Rene Kundla
· C|Net News


Enim loetud teemast Sport:
Abilinnapea ründas motoraja kõrval treeningkaaslasi jälginud noormeestSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale