Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Puudega lapsed leidsid Narva-Jõesuus uue kodu
Sotsiaal Kaks aastat tagasi maakonna esimese väikelastele mõeldud lastekodurühma avanud Narva-Jõesuu lastekodu avas eile pidulikult puudega eelkooliealiste laste rühma, kus peamiselt said kodu just beebide rühmast välja kasvanud lapsed.

Puudega laste rühmas on olemas nii mängu- kui magamistuba, oma kööginurk, aga ka mullivann veemassaažiks ja hulgaliselt meditsiinitarvikuid. "Püüdsime sisustades võimalikult palju arvesse võtta puudega laste rehabilitatsiooniplaane, et saaksime nii palju kui võimalik kohapeal ära teha," ütles Narva-Jõesuu lastekodu direktor Luule Köök.

Rühmas, mis on mõeldud kuni kümnele lapsele, on viis kasvatajat, lisaks käib poole kohaga ka abikasvataja. Rühm on 3-7aastastele lastele.

"Need kümmekond kohta ei ole muidugi piisav, katmaks maakonna vajadusi, kuid vähemalt kümmekond meie maakonna last ei pea enam minema kas Viljandisse, Tallinna või Lääne-Virumaale, neil on kodu olemas oma maakonnas," rääkis Köök, kelle sõnul võiks järgmine samm olla juba kooliealistele puudega lastele rühma ehitamine, sest ka see on Ida-Virumaal puudu. "See kõik võtab aga raha ja ehkki me püüame kokkuhoidlikult majandada, on selliseid summasid igapäevarahast siiski keeruline kokku hoida. Toetused pole aga kiired tulema," tunnistas direktor. Samas tunnistas Köök, et kaalub siiski vanematele puudega lastele mõeldud rühma rajamist lastekodusse, et need lapsed, kes siit juba imikueas alustasid ja nüüd 3-7aastaste rühma edasi läksid, ei peaks mõne aasta pärast siit ära kolima.

Kaks aastat tagasi Narva-Jõesuu lastekodus avatud imikute rühm on enda olemasolu õigustanud. Tung siia on suurem kui vastu võtta jõutakse. Praegu on puudega lapsi ja imikuid lastekodus tavalastega peaaegu pooleks. Köök loodab, et sotsiaalministeerium suurendab lastekodu praegust kohtade arvu 65-lt 70-le, et kuni 3aastaseid väikelapsi oleks võimalik rohkem lastekodusse võtta, sest vajadus selle järele on suur.

Kokku läksid puudega laste rühma sisseseadmine ja ruumide remont ning praegu veel pooleli olev katuseremont maksma 1,5 miljonit krooni. Riigihanke selleks kuulutas välja sotsiaalministeerium, kes oli ka raha eraldaja. Direktori sõnul varjutab rõõmu valmis tööst ministeeriumi finantsosakonna salatsemine töömahu ja raha osas. "Ehitaja kinnitusel on leping konfidentsiaalne ja mina seda näinud ei ole," tunnistas Köök, kelle sõnul nõudis tööinspektsioon temalt aru remonditööde ja teostaja kohta, kuid tema jäi neile vastuse võlgu, kuna ministeerium teda kui asutuse juhti sellesse ei pühendanud. "Kui riik on seadnud sihi korruptsiooni vähendamisele, siis alustada võiks ministeeriumidest," lausus ta. "See, et sotsiaalministeerium ja rahandusministeerium meile need 1,5 miljonit leidsid, on iseenesest tänuväärne."

GERLI ROMANOVITŠ
Reede, 18.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Sotsiaal
· Narva
· Ida-Virumaa


Enim loetud teemast Sotsiaal:
Noored kehtestavad Kurtna noortekeskuses ise reegleidSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale