Põhjaranniku arhiiv

31. märts 2005
RUS


Ajaleht
UUDISED
· Haridus
· Keskkond
· Kriminaal
· Kultuur
· Majandus
· Militaar
· Piirilt
· Poliitika
· Sotsiaal
· Sport
· Tervishoid
· 110/112

ARVAMUS
· Juhtkiri
· Kommentaar
· Lugeja kirjutab
· Väitlus
· Üks küsimus

VEEL HUVITAVAT
· Ajalugu
· Intervjuu
· Isikulugu
· Olemuslugu
· Reportaaž


  
Paul Keres väärib mälestussammast
Juhtkiri Mälestusmärkide püstitamise plaanid tekitavad sageli vaidlusi, sest suhtumine nendesse isikutesse – ja nende poolt kordasaadetusse –, keda graniiti, marmorisse või mingisse muusse kivisse kavatsetakse raiuda, pole ühes linnas või riigis enamasti sugugi üksmeelne. Pahatihti on need, kes ühtedele kangelased, teistele inimestele negatiivsed tegelased. Teiseks tekib sageli vaidlus, miks just see, aga mitte teine isik sellist au väärib.

Paul Keresega on selles mõttes täiesti teine lugu. Põhjaranniku arvates ei tohiks mälestusmärgi rajamine 20. sajandi ühele silmapaistvamale maletajale küll kellelegi vastumeelt olla. Keres sai legendiks juba oma eluajal. Tema partiidest leiavad väärt analüüsiainet veel nüüdisaja maailma tippmaletajadki. Temale pühendatud Interneti-lehekülgi võib leida paljudes maailma keeltes.

Pigem võiks küsida isegi nii, et miks alles nüüd on taibatud kogu Eestile laias maailmas tuntust ja lugupidamist toonud Paul Keresele tema sünnilinnas sellist au osutada. Lisaks sportlikele saavutustele oli Keres ju kogu maailmas tuntud tõelise džentelmenina ja aastakümneid Eesti saadik number üks väljaspool kodumaa piire. Tänu temale said paljud inimesed maailmas teada Eesti olemasolust.

Kerese tähtsust Eestile märgib seegi, et ta on nende väheste isikute seas, kes on saanud koha Eesti rahatähtedel. Meil tasub heameelt tunda, et Keres on otseselt seotud ka Ida-Virumaaga, ning see fakt väärib tema mälestusmärgi näol Narvas kindlasti esiletoomist.

Laupäev, 19.03.2005

 
Seotud viited
· Veel Juhtkiri
· Narva
· Ida-Virumaa
· Eesti


Enim loetud teemast Juhtkiri:
Kuidas tellida artiklitSeaded
· Prindi leht
· Saada see artikkel sõbrale